BIST 1.391
DOLAR 8,72
EURO 10,37
ALTIN 497,49
HABER /  GÜNCEL

Hürriyet'ten Hande Fırat'ın Karargah Rahatsız haberi için açıklama

Hürriyet gazetesi Hande Fırat'ın TSK'ya yönelik Karargah Rahatsız başlıklı haberiyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanlığı'nın 'Karargah Rahatsız' başlıklı haberle ilgili yaptığı sert açıklamalara Hürriyet'ten yanıt geldi. Hürriyet Erdoğan ve TSK'nın açıklamaları ardından haber için özür diledi. Hürriyet'ten yapılan açıklamada, 'Karargah Rahatsız' başlığı için "Maksadı aşan editoryal bir hata" açıklaması yaptı. 

Hürriyet'in açıklamasının detayları şöyle:

"Gazetemizin 25 Şubat 2017 tarihli nüshasının birinci sayfasında “Yedi Eleştiriye Yedi Yanıt” manşetiyle yayımlanan haberin tümü Genelkurmay Başkanlığı tarafından Ankara Temsilcimiz Hande Fırat'a, soruları üzerine yapılan kurumsal ‘bilgilendirme’ye dayandırılarak kaleme alınmıştır.

Bu haberin iç sayfada aktarılışında yazı işleri tarafından “İddia ve eleştiriler 7 konuda yıpratıyor” başlığının üstünde kullanılan “Karargah Rahatsız" ifadesi Genelkurmay Başkanlığı'nın ilgili açıklamasında da belirtildiği gibi, bilgilendirmede yer almamıştır.  

Hürriyet'in haberindeki “rahatsızlık” ifadesi,  Genelkurmay Başkanı’nı hedef alan söz konusu iddia ve eleştirilerin yarattığı durumu açıklamak amacıyla kullanılmıştır.  Ancak maalesef haberimiz yayımlandıktan sonra gördük ki bu ifade, Genelkurmay'da hükümete karşı bir rahatsızlık varmış şeklinde de anlaşılabilmektedir. 

AKLIMIZIN UÇUNDAN BİLE GEÇMEDİ

Bu başlığa böyle bir anlam yüklenmesi aklımızın ucundan dahi geçmemiştir. Böyle bir kasıt kesinlikle söz konusu değildir. Kasıt bu olmamakla birlikte ‘karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz.

Ordumuzun yıpratılması, iç siyasete çekilmeye çalışılması her Türk vatandaşının reddetmesi gereken bir durumdur.  Ordumuzun seçimle işbaşına gelmiş sivil iradenin emrinde olması demokrasimiz için vazgeçilmez bir şarttır. 

Hürriyet'in 25 Şubat'taki Karargah Rahatsız haberinde ne vardı

Erdoğan'dan flaş 'karargah rahatsız' açıklaması

TSK'dan son dakika Karargah Rahatsız açıklaması

ÖNCEKİ HABERLER
Dışarıdan yemek sipariş eden öğrencileri bıçaklamıştı şok karar!
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Ürküten iddia! İkinci darbe yapılacak saati bile belli!
İlker Başbuğ'dan Cem Küçük'e jet yanıt
Ege Üniversitesi Rektörü açığa alındı! Yerine bakın kim geldi
FETÖ'cü polis ve emniyet müdürlerine verilen ceza
FETÖ'den sorgulanan yardımcı intihar etti
Çorba için tartıştığı garson ile 6 ay sonra karşılaşınca
Hulusi Akar'ın müşteki olduğu davadaki ifadeler
Fehmi Koru ne diyor böyle! Hürriyet yorumuna bakın!
Yorumlar 14 yorum