BIST 3.554
DOLAR 18,58
EURO 18,21
ALTIN 1.022,20
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan flaş 'karargah rahatsız' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "karargah rahatsız" haberiyle ilgili Hürriyet gazetesine sert tepki gösterdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "karargah rahatsız" haberini yapan Hürriyet'e çok sert çıktı. Atılan başlık için "terbiyesizlik" ve "çirkinlik" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Herkes yerini ve konumunu bilecek. Kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışıyorsa, bunun bedelini de ağır ödeyecektir. " dedi.

Hürriyet gazetesinin hafta sonu manşetine çektiği "7 eleştiriye 7 yanıt" haberi gündeme bomba gibi düştü. AK Parti'nin şimşeklerini üzerine çeken Hürriyet, şimdi de Erdoğan'ın da hedefindeydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan resmi temaslarda bulunacağı Pakistan'a hareketi öncesi açıklama yaptı.  Hürriyet'in "Karargah rahatsız" haberi ve dün Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile yaptığı görüşmenin içeriğini soran  basın mensubunun sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:

GENELKURMAY BAŞKANI AKAR'LA GÖRÜŞME

"Öncelikle Genelkurmay Başkanımızla dün Beylerbeyi Sarayı'ndaki görüşmemiz tabi birinci derecede malum El Bab operasyonunun tamamlanması sürecine yönelik yapılan bazı görüşmeler var, çalışmalar var. Türkiye Amerika Rusya arasındaki bu görüşmelerde nerelere geldik, bundan sonra onlarla yapılacak görüşmelerde ne durumdayız, onların değerlendirmesini birlikte yapma fırsatını bulduk. Malum El Bab operasyonu tamamlandı. Ama bu tabi oradaki sürecin bitmesi anlamına değil, bizim buradaki hedefimiz Cerablus Dabık El Bab ondan sonra da tabi koalisyon güçleriyle, mutabık kalmamız halinde gerek Münbiç gerekse Rakka’ya yönelik atılacak olan adımlar var. Biz yakın bir ülke olarak Rusya ile görüşmemiz, müttefik olarak Amerika ile koalisyon güçleriyle yapacağımız dayanışma, bu süreç içerisinde önem arz ediyor. Bunları da birliktelik içerisinde yürütmek de bizim önemli bir hedefimiz. Biz daha önce bunları uzaktan çok seyrettik, bedelleri oldu. Artık hem masada hem arazide olacağız dedik. Bunları açıkça dost muhatap müttefike söylemiş bulunuyoruz. 

ATILAN BAŞLIK TERBİYESİZLİKTİR, SEVİYESİZLİKTİR

Bir diğer konu da sizlerin ifade ettiği gibi ismini verdiğiniz bu gazetede ön sayfada atılan başlık. Tabi içerde atılan başlık çok çok daha çirkindi. Ve 7 soruya 7 cevap, öbür tarafta ‘karargah rahatsız’ başlığı gibi ifadeler bunlar tabi bizleri rahatsız ettiği gibi TSK’yı hayda hayda rahatsız etmiştir. Bizim rahatsız olduğumuz konuda silahlı kuvvetlerimizin rahatsız olmaması mümkün değildir. Biz aynı vücudun azaları gibiyiz. Zira bu işin başı neresidir? Devlettir, hükümettir. Ve silahlı kuvvetler devletin bir uzvudur. Burada yapılan çok açık net söylüyorum, atılan başlık terbiyesizliktir, seviyesizliktir. Böyle bir başlığı atmaya bir defa bu gazetenin ne yönetimi, ne patronaj kadrosu muktedir değildir, olamaz. Bu işin hukuki süreci neyse…

HERKES YERİNİ BİLECEK

Devleti kendi içinde birbirine düşürmeye kimsenin hak ve yetkisi yoktur. Bunların bunlar eski alışkanlıkları. Bunlar artık geride kaldı. Herkes yerini bilecek, konumunu bilecek. Yerini konumunu bilerek adımını atacak. Siz kalkıp da 7 soruya 7 cevap derken bir defa silahlı kuvvetleri zan altında bırakıyorsunuz. Öbür tarafta, cumhurbaşkanı ile beraber genelkurmay başkanı ‘nereye giderse yanında gidiyor’ ifadeleriyle ayrıca bir terbiyesizlik yapıyorsunuz. Bir Genelkurmay Başkanı’nın herhangi bir toplantıya gitmesinden daha tabii ne olabilir? Bunlar dünyayı bilmiyorlar ya… Dünyayı tanımıyorlar.  

BEDELİNİ DE AĞIR ÖDEYECEKTİR

Ama sorduğun zaman yok amiral gemisiymiş, yok şuymuş buymuş gibi de hava atarlar. Kusura bakmasınlar, artık böyle bir şey yok. Yani bizi kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışıyorsa, bunun bedelini de ağır ödeyecektir. Biz şu anda ekonomik zirve toplantısına gidiyoruz. Bir çok konuyu görüşeceğimiz zirvedir. Savunma, ekonomi turizm her şey vardır. 

Bu ne densiz bir yaklaşımdır? Böyle bir şey olabilir mi? Kusura bakmasınlar, bunu da tabi genelkurmay başkanımızla tabi görüştük. Kendileri de zaten bu konuyla ilgili kendisi de yapacaklar. Bunlar bizleri ciddi manada üzmektedir. Çünkü her zamankinden daha fazla birliğe kardeşliğe ihtiyacımızın olduğu dönemde bu tür yaklaşımları ben, kusura bakmasınlar ben affedilir bulmuyorum."


Erdoğan'ın basın açıklaması yaparken Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da yanındaydı

BAŞÖRTÜSÜ KARARI

TSK'da başörtüsü yasağının kaldırılması hakkında Erdoğan, "Bu konu tabii yeni bir konu değil. Beklentiydi. Bu konuda arkadaşlarımız değerlendirmelerini yaptıktan sonra hükümet olarak ve konuyla ilgili olarak adım atıldı. Hayırlısıyla şu anda başlamış vaziyette. Temennimiz odur ki hazırlanan bu noktadaki mevzuata göre hanım kardeşlerimiz de kendilerinin inanç hürriyetinden bütün bu noktadaki emek noktasında, iş temini noktasındaki özgürlüklerinden, hürriyetinden her yerde istifade edebilmesidir. Bu Silahlı Kuvvetlerimizde de Emniyet Teşkilatımızda da yargıda da eğitimde de her yerde malum bu ön açılmış vaziyette. Bundan sonraki süreçte de bütün bu mağdur mazlum hanım kardeşlerimiz bundan istifade etmek suretiyle tüm kurumlarda yerlerini alabileceklerdir." diye konuştu.

YETER Kİ DEAŞ'I RAKKA'DAN TEMİZLEYELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili, "Bizim buradaki mücadelemiz DEAŞ'ladır. Dolayısıyla DEAŞ'la olan bu mücadelemizde, eğer hakikaten müttefiklerimiz DEAŞ'la olan mücadelemizde samimiyseler, biz de diyoruz ki 'sizinle birlikte hareket ederiz.' Yeter ki DEAŞ'ı Rakka'dan da temizleyelim. Burayı da gerçek sahiplerine teslim etmiş olalım. Yani Türkiye olarak bizim buralarda kalma diye bir derdimiz, bir amacımız yok. Buraların sahipleri kimlerse onlar gelsin. Çünkü buralar bize tehdit oluşturuyor. Bize tehdit oluşturacak bir bölge çevremizde istemiyoruz." dedi.

Hürriyet'in 25 Şubat'taki Karargah Rahatsız haberinde ne vardı

ÖNCEKİ HABERLER
Bahçeli o görüntü için esti gürledi 'Skandaldır, rezalettir'
Bahçeli o görüntü için esti gürledi 'Skandaldır, rezalettir'
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Firari savcıların telefon kayıtlarında bomba detay! Nazlı Ilıcak...
Firari savcıların telefon kayıtlarında bomba detay! Nazlı Ilıcak...
İşte CHP'nin referandum logosu
İşte CHP'nin referandum logosu
Okulda dehşet yaralı öğrenciler var nedeni şoke etti!
Okulda dehşet yaralı öğrenciler var nedeni şoke etti!
İlk kez ortaya çıktı! FETÖ Hüseyin Avli Mutlu döneminde...
İlk kez ortaya çıktı! FETÖ Hüseyin Avli Mutlu döneminde...
Uçak evlerin üzerine düştü ölü ve yaralılar var
Uçak evlerin üzerine düştü ölü ve yaralılar var
Hürriyet'in 25 Şubat'taki Karargah Rahatsız haberinde ne vardı
Hürriyet'in 25 Şubat'taki Karargah Rahatsız haberinde ne vardı
Başbakan Yıldırım'dan Alparslan Türkeş talimatı!
Başbakan Yıldırım'dan Alparslan Türkeş talimatı!
Taksim'de otel sorumlusunun feci ölümü
Taksim'de otel sorumlusunun feci ölümü