BIST 9.580
DOLAR 32,49
EURO 34,59
ALTIN 2.476,74
HABER /  MEDYA

Hürriyet Fuatavni'yi topa tuttu: Dedikoducu

Fuatavni’nin tweet'leriyle gündeme gelen Hürriyet gazetesinin satılacağı dedikodularına, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin son noktayı koydu.

Abone ol

Twitter'da hükümete yönelik analizleriyle bilinen ve operasyonları önceden haber veren Fuatavni’nin geçen hafta attığı tweet'ler, Hürriyet’in satılacağı dedikodularını yeniden çıkarmıştı. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Fuatavni'nin iddialarını yalanladı.

EKİM AYINDA DA AYNI DEDİKODU ÇIKMIŞTI

Medyatava'nın haberine göre, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, gazetenin sabah toplantısında birim şeflerine şu mesajları verdi: “Geçen Ekim ayında, Wall Street Journal’da bir iddia ortaya atılmıştı; Hürriyet’in Doğuş grubuna satılacağına ilişkin. Çok kuvvetli şekilde başyazı yayımlayarak haberi yalanladık. Buna rağmen geçenlerde Fuat Avni müstear ismiyle yazılan Twitter hesabından, aynı söylenti bir kez daha dile getirildi.

HİÇBİR ŞEKİLDE İTİBAR ETMEYİN

Yeniden ortalığa belirsizlik havası yaymak isteyenler var. Her şeyle mücadelenin yolu var ama hurafeyle mücadelenin yolu yok. Yok diyorsunuz, yalan diyorsunuz buna rağmen aynı hurafe döndürülmeye devam ediyor. Benim burada sizlerden ricam bu yöndeki dedikodulara hiçbir şekilde itibar etmemeniz. 24 Ekim’de bastığımız başyazıda da yalan dedik. Yalandan daha kuvvetli kullanabileceğiniz bir sözcük yok. Sizlere bu açıklamayı aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanımız Vuslat hanımın mesajı olarak aktarıyorum. 24 Ekim’de yayımladığımız başyazının bazı bölümlerini size bir daha okumak istiyorum:

DAHA NE SÖYLEYEBİLİRİM?

‘Bu haber tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, yalandır. Hürriyet gazetesi, bu sektörün en köklü ve en büyük grubu olan Doğan Ailesi’nin sahipliğindedir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bunun gibi -dost ve düşman- herkesin bilmesini istediğimiz bir husus daha var: Hürriyet, Türk basınının amiral gemisi olarak bu kimlik ve konumunu gelecekte de başarıyla muhafaza edecektir. Hiç kimse söz konusu haberde öne sürülen saçma iddialara ve bunlara dayalı asılsız spekülasyonlara itibar etmemelidir.’

Benim sizlerden de ricam, bu konuda içinizi rahat tutmanız. Çalıştığınız müessesenin beyanlarına ve kamuoyuna yaptığı taahhüde güvenmeniz. Daha ne söyleyebilirim, bilemiyorum…. ”