HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Huawei'den Trump'a sert sözler!

Huawei markasını casusluk ile suçlayan Trump'a, Huawei başkanı Eric Xu’dan cevap!

Abone ol

Çinli telefon üreticisi Huawei ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerginlik yükseliyor. Casusluk ile suçlanan Huawei markası için çağrıda bulunan Trump, güvenilmez markalara günümüzü göstermesini de biliriz açıklamasında bulunarak markanın zedelenmesine sebebiyet vermişti.

Trump'ın bu açıklamasından sonra Huawei’nin Amerikan ünivesiteleriyle yaptığı araştırma ortaklığına da dikkat çeken kongre üyesi Jim Banks ve Senatör Marco Rubio’ya ise Huawei başkanı Eric Xu’dan cevap pek gecikmedi.

Xu, yaptığı açıklamada ''Bu insanlar oldukça dar görüşlü ve cahil olarak nitelendirilebilirler. Görünen o ki teknoloji çağında yaşasalar dahi zihinleri Orta Çağ’a ait. Ben kendilerinin aşağılık kompleksine sahip olduğunu düşünüyorum zira bu davranışları ile bilim ve teknolojinin nasıl yürüdüğü konusunda bilgisiz ve cahil olduklarını kanıtlıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Eric Xu'nun bu açıklamalarından sonra ABD'den bir cevap gelir mi bilinmez ancak bu tartışmanın burada sınırlı kalmayacağı her halinden belli. Bakalım ilerleyen zamanlarda ABD tarafından Xu'ya bir yanıt gelecek mi hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Teknolojioku

ÖNCEKİ HABERLER
Elçin Sangu yeni cipi için şoför tuttu!
YKS sınavı 2018 oturumları hangi gün TYT-AYT-Yabancı dil sınavı saat kaçta?
Boğaziçili öğrencilerden rektöre protesto
Yeni iPhone modellerinin tahmini fiyatları belli oldu!
Kaftancıoğlu'ndan Soylu'ya protesto ve suç duyurusu
Bugün ne kandili var Diyanet kandil 2020 tarihleri listesi
Yorumlar