BIST 1.115
DOLAR 7,29
EURO 8,61
ALTIN 453,73
HABER /  GÜNCEL

Karar çıktı! Başbakan Yıldırım'ın açtığı dava reddedildi..

Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'Paradise Belgeleri'nde oğullarının adının geçtiği iddiasını haberleştiren Odatv'ye açtığı 500 bin liralık tazminat davası reddedildi.

Abone ol

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Paradise (Cennet) Belgeleri'nde oğullarının adının geçtiği iddiasını haberleştiren Odatv'ye açtığı 500 bin liralık tazminat davasında karar çıktı. İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, 500 bin liralık tazminat davasının reddine karar verildi.

BAŞBAKAN VE OĞULLARI DAVA AÇMIŞTI... Yıldırım Ailesi 2017 Kasım'ında 'kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu' iddiası ile Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu'dan şikayetçi oldu. Avukatlar aracılığıyla İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, Binali Yıldırım için 250.000, Erkam Yıldırım için 125.000 ve Bülent Yıldırım için 125.000 lira manevi tazminatın Yalçın ve Terkoğlu'ndan tahsil edilmesi istendi. 

MAHKEME REDDETTİ... İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, 500.000 liralık tazminat davasının reddine karar verildi.

BAŞBAKAN 'ARAŞTIRILSIN' DEMİŞTİ... Başbakan Yıldırım, 15 Kasım'da 2017'de, ABD ziyareti öncesi söz konusu belgeler kendisine sorulduğunda bunun araştırılmasını istemişti ancak Meclis'te HDP ve CHP tarafından konu hakkında verilen 2 araştırma önergesi de AK Partili milletvekilleri tarafından reddedilmişti. Yıldırım, ayrıca Cumhuriyet gazetesine de aynı haberlerden kaynaklı tazminat davası açmıştı.(Sputnik)

ÖNCEKİ HABERLER
Microsoft Classic IntelliMouse geri dönüyor!
Şarık Tara kimdir hastalığı neydi ünlü iş adamı hayatını kaybetti
Biletix bilgilerim çalındı mı sorgulama sayfası girişi
Alaattin Çakıcı ölüm emri! Karar paylaşımı gerçek mi 6 isim var
2018 YKS TT oldu ÖSYM duyuruları 2018 yeni OBP puanı açıklaması
Masterchef Gülşah Suna kimdir yaşı kaç instagram hallerine bakın
Yorumlar 2 yorum