BIST 4.769
DOLAR 20,11
EURO 21,50
ALTIN 1.256,88
HABER /  GÜNCEL

Alaattin Çakıcı ölüm emri! Karar paylaşımı gerçek mi 6 isim var

Alaattin Çakıcı Karar Gazetesi'nin sahibi Mehmet Aydın ve 6 yazarı hakkında kan donduran mesajları ile olay yarattı. Ölüm emri mesajı gerçek olabilir mi diye düşünürken saat 14.30'da yeni açıklama geldi. Kararcılar için emrini 3 ay dondurmuş. İşte inanılmaz olaylar dizisi;

Abone ol

Alaattin Çakıcı yattığı hastaneden dehşete düşüren mesajlar veriyor. Erdoğan hakkında yaptığı açıklamayı haberleştiren Karar Gazetesi'nin sahibini ve yazarlarını hedefe koyan Çakıcı alenen ölümle tehdit etti. Söz konusu mesajın instagram hesabından yayınlanıp silindiği iddia ediliyor. Dehşete düşeren mesajın gerçekliği sorgulanırken avukatından gelen açıklama şaşkınlık yarattı.

Açıklamada 'Buradan sevenlerine göndermiş olduğu mesaj üç(3) ay için iptal edilmiştir' satırları dikkat çekti. İşte Alaattin Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç'in açıklaması şöyle:

-'26.06.2018 tarihinde KARAR Gazetesinin yayınladığı haberi kaldırıp, yerine Alaattin Çakıcı’nın 26 Haziran 23.45 tarihli açıklamasını bugün kendileri yayına koymuştur. Kendilerine Alaattin Çakıcı’nın avukatı olarak, doğru çizgiye geldikleri için teşekkür ederim. (...)

-Buradan sevenlerine göndermiş olduğu mesaj üç(3) ay için iptal edilmiştir. Çünkü orada müvekkilimin rahmetli annesi ile ilgili sözü vardır. Aynı hatayı yapmazlarsa bu karar dondurulur. Bundan sonra hiçbir seveni lütfen kimseye hakaret etmesin.

Karar 3 ay hata yapmazsa...
-Daha evvel de yazısında beyan ettiği gibi, KARAR Gazetesi daha önce Cumhur İttifakının başı olan şu anki devlet başkanımıza ve asrın son Türkmen Beyi’ne hata yapmadıkları sürece hiçbir arkadaşının KARAR Gazetesi sahibi ve yazarları ile üç(3) ay sorunu yoktur. Üç ay hata yapmazlarsa süresiz olarak bu çağrı dondurulacaktır.

-24 Haziran Seçimlerinden evvel “Şer İttifakı” ile işbirliği yapan;
İbrahim Kiras, Gürbüz Özaltınlı, Hakan Albayrak ve Elif Çakır’ın yazdıkları sayın devlet başkanımız ile ilgili yazılar basın arşivlerinde mevcuttur. Seçim döneminde iktidar ve muhalefet birbirlerini eleştirebilirler. Gerçekten iyi birer mümin iseler kıbleleri Washington D.C değil hepbirlikte Mekke’de Kabe’ye yönelmeli diye sözlerini bitirdi.' Kendileri adına Aziz Türk Milleti’ne saygılarımla arz ederim.29.06.2018
Alaattin ÇAKICI vekili Av. Can Sevinç'

Mete Yarar da var
Alaattin Çakıcı Basın Danışmanı Ferhat Aydoğan Aracılığı ile yaptığı son paylaşımda ise Mete Yarar başta olmak üzere Karar Gazetesi' yazarlarına ağır hakaretler ediyor. İşte o satırlar:

KEMAL ÖZTÜRK: ŞAŞKINIZ NELER OLUYOR BÖYLE?
Gazeteci Kemal Öztürk tehdit edilen isimlere koruma verildiğini twitter hesabından şu satırlarla duyurdu:
'Cumhurbaşkanına hakaretten sonra Karar Haber yazarlarını ölümle tehdit eden Çakcı’ın listesinde yer alan ismlerin hepsine koruma verildi. Gazetelerde isim ilanları, ölüm tehditleri... şaşkınız, ne oluyor böyle?'

'Karar gazetesinde bugün hakkımda çıkan yazıda, kullanılan “ Küstah” kelimesini eğer gazetenin sahibi Hakan Albayrak konuşmuşsa ona şunu hatırlatmak isterim: Daha evvel Atatürk için, “Olmasaydı da olurduk” cümlesini kullanmıştı. Şimdi ona sorarım; Genlerinde Ermeni geni mi var ? Yoksa, anası babası belli olmayan, kişiliğinde problemi olan, toplumuna ve devletine batının yönlendirmesiyle düşmanlık yapacak kadar kanı bozuk musun ?

Daha önce Fetö yapılanması içerisinde AKP’ye yalakalık yapan itler Etyen Mahçupyan denen, yeri gelince Marksist olan, bazen dincilerle omuz omuza yürüyen, PKK ile ortak hareket eden be Marksist, dinsiz!

Ali Bayramoğlu denen, geçmişte YeniŞafak’ta yazan, ABD-AB-FETÖ’ye hizmet eden kişiliksiz adam. Senin de mi genlerinde bozukluk var?

Elif Çakır...
Elif Çakır denen tesettürlü hanımefendi. Fetöcüler de tesettür giyiyordu

Karar Gazetesi suskun!
Alaattin Çakıcı'nın alenen hedefe koydu Karar Gazetesi tepkisiz kaldı.
Gazetenin ne internet sitesinde ne de tehdit edilen köşe yazarlarından tek satırlık bir yanıt yok.

bu ülkede. Sayın Tayyip Erdoğan’a Fetö yapılanması döneminde hizmet ettiğin bilinmektedir. Sayın Tayyip Erdoğan’a duygusal bir ilişki mi hissediyordun da ilişkine karşılık vermeyince mi Cumhur İttifakı’nın karşısında yer aldın?

Mete Yarar denen sözde terör uzmanı. TSK’nın mensuplarının muvazzaf ve emeklilerinin hiçbiri saçlarını hatun gibi uzatıp at kuyruğu ile bağlamaz. Sen nereden çıktın Mete efendi!

Akif Beki denen sayın Tayyip Erdoğan’ın elinden tutup milletvekili yaptığı çok bilmiş, ağzımın ayarı yok, şu an senin özeline girmiyorum!

Hani var ya sizin Mete Yarar denen at kuyruklu terör uzmanı. Yok mu içinizde kanas kullanıp tetik kesen? Yerim belli! Yetiştirsene bir tane tetik kesen kanas uzmanı. İstersen 15 günde yetiştirirsin. Siz ve sizin gibiler T.V’de çıkıp kişiler hakkında konuşmasını ve yazmasını biliyorsunuz da tetik kesmeyi bilmiyor musunuz? Ben her konuştuğum lafın arkasındayım! Daha evvel de söyledim. 15 Temmuz öncesi sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerim bana aittir. Mahkemenin vereceği her türlü cezayı peşinen kabul etmiş bir adamım.

Ortalığı karı gibi ne karıştırıyorsunuz? Cumhur İttifakında ülkemin ve devletimin bekası için tavrımı koymuşum. Bu ittifaka kim düşmansa benim düşmanımdır. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

İşte Çakıcı'ya ait olduğu iddia edilen ve twitterda paylaşılan mesaj: