BIST 11.065
DOLAR 33,07
EURO 36,11
ALTIN 2.560,98
HABER /  GÜNCEL

Hollanda'da 'body surfing' yapan Türk kızı olay oldu

HOLLANDA'da 17 yaşındaki başörtülü genç kızın hardcore punk konserindeki görüntüsü olay oldu. Genç kız yaptığı açıklamada, fotoğraftan memnun olduğunu ama ailesinin tepkisinden çekindiğini belirtti.

Abone ol

Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın, Leiden'deki hardcore punk konseri sırasında çekilen fotoğrafı Hollanda'da "viral" oldu. Seyircilerin arasına atlayan başörtülü genç kızın eller üzerindeki görüntüsü, sosyal medya üzerinde en fazla paylaşılan ve üzerinde en çok konuşulan fotoğraflarından biri haline geldi.

Hollandalı hardcore punk grubu John Coffey'in Leiden kentindeki konseri sırasında fotoğrafçı Jan Rijk tarafından çekilen ve grubun sosyal medya hesaplarından da paylaşılan fotoğraf, kısa sürede Facebook ve Twitter'da yoğun şekilde paylaşıldı. Fotoğrafçı Jan Rijk, "Kökeni ne olursa olsun, müzik insanları birbirine yakınlaştırıyor" diyor. Rijk'a göre fotoğrafın geniş kitleler tarafından beğenilip, paylaşılması da bu yüzden.

17 yaşındaki genç kız, John Coffey grubu üyelerinin paylaşımı üzerine fotoğrafı görmüş ve Hollanda basınında yer alan haberlere göre, fotoğrafı çeken Jan Rijk'ı kendisi aramış, fotoğrafının geniş kesimlerce beğenilip paylaşılmasından memnun olduğunu belirtmiş. Ancak genç kız ailesinin tepkisinden de çekindiğini anlatmış:

"Babam belki bu konuya sadece güler geçer, ama korkarım annem bir daha konserlere gitmeme izin vermez. Müslüman toplumda hardcore punk müziğe biraz da olsa tuhaf bakarlar..." jan Rijk'ın daha önce de bir konser sırasında seyircilerden birinin fırlattığı bir şişesini havada yakalayarak içen bir grup üyesinin fotoğrafı yaygın biçimde paylaşılmıştı.