HABER /  POLİTİKA

HDP'li Aysel Tuğluk hakkında şok iddia!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk hakkında görevde olduğu dönemde “Meclis’in aracıyla yaralı terörist taşıdığı” iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

HDP'li Aysel Tuğluk için savcılığa ifade veren bir terörist şok bir iddia ortaya attı. İddiaya göre Tuğluk, Meclis aracıyla bir teröristi tedaviye götürdü.

Savcılığa ifade veren kendisi de terör suçundan tutuklu M.C. "Aysel Tuğluk'un Türk askeri ile girdiği çatışma sonucu Beritan Doğu Bazi kod isimli kadın militanı Meclis'e ait araclaİstanbul iline götürdüğüne ve burada tedavi ettirdiğine bizzat ben şahit oldum" dedi.

Tanık ifadesi üzerine şu an milletvekili olmayan Aysel Tuğluk hakkında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçu kapsamında soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde Tuğluk'un kod ismi verilen teröristi İstanbul'a getirip getirmediği araştırılacak. Soruşturma çerçevesinde Tuğluk'un kod ismi verilen teröristi İstanbul'a getirip getirmediği araştırılacak. Ayrıca örgüt mensuplarının İstanbul'daki bazı özel hastanelerde tedavi edilip edilmediği incelenecek. Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı, Diyarbakır'daki bazı devlet hastanelerinde terör örgütü üyelerinin tedavi edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatmıştı. Devlet hastanesinde çalışan bir hemşire savcılığa tanık olarak verdiği ifadesinde terör örgütüne çalışan kamu görevlilerini deşifre etmişti..

ÖNCEKİ HABERLER
Meclis'i karıştıran hesap! Her şeyi bir bir ifşa ediyor
Rusya'dan olay Türkiye açıklaması: hala anlayamadım!
Üniversite sınav sistemi değişiyor her şey sil baştan!
Canlı bombadan eşine iğrenç tehdit! Babanın evinde...
Bakan Özlü arkadaşının oğluna kız istedi
Millet Kütüphanesi e devlet üyelik başvuru ekranı kayıt açtırma
Yorumlar 15 yorum