BIST 1.325
DOLAR 7,96
EURO 9,49
ALTIN 462,79
HABER /  GÜNCEL

Teslim olan PKK'lılara 'swap testi' işte sonuç!

MARDİN Nusaybin'de teslim olan PKK'lılara SWAP testi yapıldı. Testin sonucunda teslim olanların PKK mensubu oldukları belirlendi. Swap testi nedir nasıl yapılır işte detaylar

Abone ol

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde teslim olan PKK'lı teröristlerin, 'sivil' olduklarına dair ortaya atılan iddialara ilişkin çürütüldü.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada; şu ana kadar kimlik tespiti tamamlanan 67 PKK'lı teröristlerden 15'inin Nusaybin nüfusuna kayıtlı olduğu, vücutlarında oluşan izlerden hepsinin uzun süre silah taşıdığını gösterir izler olduğu ve yapılan Swap testlerinde saç, el ve yanaklarında patlayıcı artıklarına rastlanıldığı belirtildi.

swap testi nedir nasıl uygulanır

SWAP TESTİ NEDİR NASIL UYGULANIR?

Milliyet'in haberine göre, bölgedeki güvenlik kaynakları, 1-2 PKK'lı terörist hariç diğer hepsinin aynı yaş gruplarında olması ve kız sayısının homojen olmaması, vücutlarında yapılan muayenelerde; vücutlarında oluşan izlerden hepsinin uzun süre silah taşıdığını gösterir izler olması, yapılan Swap testlerinde saç, el ve yanaklarında patlayıcı artıklarına rastlanılmasının 'sivil' olmadıklarını açıkça ortaya koyduğu ifade edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Binali Yıldırım sonrası en çarpıcı anket sonucu
Zonguldak'taki madenci grevine Binali Yıldırım el attı
Devlet Bahçeli'den Yargıtay'a sert tepki
Kayıp tarih öğretmeni ölü bulundu!
Jandarmanın dikkati faciayı önledi
Masumlar Apartmanı Naci kimdir kim oynuyor Tansel Öngel dizileri
Yorumlar 15 yorum