BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  POLİTİKA

HDP Şanlıurfa'da Saadet Partisi'ni desteklemek için adaylarını geri çekti!

Türk siyaseti ilginç bir seçim süreci yaşıyor. Şanlıurfa'da HDP Saadet Partisi için adaylarını çekme kararı aldı. HDP adayı parti olarak 31 Mart'taki yerel seçimlerde strateji değişikliğine gittiklerini açıkladı.

Abone ol

HDP, Şanlıurfa'da Saadet Partisi'nin desteklemek için adaylarını geri çekti. HDP'nin, İl Seçim Kurulu'na, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bildirdiği Hidayet Enmek, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, parti olarak 31 Mart'taki yerel seçimlerde strateji değişikliğine gittiklerini belirtti.

Şanlıurfa'da oluşan toplumsal muhalefete destek sunacaklarını dile getiren Enmek, "Özelikle Şanlıurfa halkının umudunu büyütmek ve geliştirmek adına toplumsal muhalefete güç ve anlam katmak istiyoruz. Şanlıurfa'da toplumun desteğini gören Sabahattin Cevheri'ye biz de parti olarak destek sunacağımızı duyuruyoruz.

CEVHERİ İÇİN ÇEKİLDİLER: Karaköprü Belediye Başkan Adayımız Rıdvan Yavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız Mahmut Memitanlı, Haliliye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Şerif Bendaş ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ben Hidayet Enmek, Şanlıurfa halkı için, Şanlıurfa'nın kazanması için Sabahattin Cevheri lehine adaylıktan çekiliyoruz." dedi.

SAADET PARTİ ADAYLARINI DESTEKLEYECEKLER: Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz yaptığı açıklamada, HDP'nin büyükşehir ve merkez ilçelerde, Saadet Partili adayları destekleyeceğini söyledi.

HDP'YE TEŞEKKÜR ETTİ: Yanmaz, adaylarına desteklerinden dolayı HDP'ye teşekkür etti. Saadet Partisi; Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Sabahattin Cevheri'yi, Eyyübiye Belediye Başkanlığı'na Halil Yiğit'i, Haliliye Belediye Başkanlığı'na Mustafa Hekimoğlu'nu, Karaköprü Belediye Başkanlığı'na da Essum Aslan'ı aday göstermişti.

ÖNCEKİ HABERLER
7 Mart Kandil mi 2019 regaib kandili tarihi ne zaman
Tarihi buluşmada Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a büyük övgü
Ufka yolculuk sonuçları açıklanıyor online sınav sonuç ekranı
Almanya'dan Vezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yaptırım
YKS başvurusu yapma üniversite başvurusu nasıl yapılır?
Juventus'un sembol ismi, takım sahibi oldu!
İngiltere'den Hizbullah hamlesi!
Cemre düşme sırası nasıldır 2019 ikinci cemre düşmesi ne zaman?
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istihdam seferberliğinde konuştu
188 askere FETÖ'den tutuklama talebi!
Yorumlar 3 yorum