HABER /  DÜNYA

Almanya'dan Vezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yaptırım

Ülkesinde muhalefettin diktatörlükle suçladığı Maduro'nun alanı daralıyor. Almanya siyasi krizin içinde olan Maduro ve kurmaylarına özel yaptırıma hazırlanıyor

Venezuela'da çoğunluğu muhalefetin elindeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido, kendini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş ve başta ABD olmak üzere pek çok ülke tarafından tanınmıştı.

Almanya, siyasi kriz yaşayan Venezuela'ya bir yaptırımın gündemde olduğunu açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr, "Venezuelalıların yaşamını etkilemeyecek bir şekilde Maduro ve kurmaylarına bir yaptırım uygulamayı görüşüyoruz" derken, yaptırımların halkı etkilemeyceğini belirtti. 

Venezuela'da ABD destekli muhalefet, 23 Şubat'ı ülkeye "insani yardımların" giriş tarihi olarak vermişti. Dün Kolombiya tarafından 3 kamyon Venezuela sınırına doğru ilerlemiş, bunlardan 2'si yakılmıştı. ABD ve muhalefet kamyonların Venezuela milis güçleri tarafından yapıldığını iddia etmişti.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "insani yardımların" ABD'nin "işgal stratejisinin bir parçası olduğunu" belirterek, "bu şova izin vermeyeceğini" söylemişti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Aksaray'da sucuk fabrikasında korkutan yangın!
YKS başvurusu yapma üniversite başvurusu nasıl yapılır?
İngiltere'den Hizbullah hamlesi!
Cemre düşme sırası nasıldır 2019 ikinci cemre düşmesi ne zaman?
188 askere FETÖ'den tutuklama talebi!
Müge Anlı canlı yayında kadına "Sevgilim" dedi Twitter'da TT oldu
Yorumlar 1 yorum