BIST 9.814
DOLAR 32,34
EURO 34,50
ALTIN 2.456,10
HABER /  POLİTİKA

HDP önündeki eylemler! Mehmet Metiner HDP'yi topa tuttu

Mehmet Metiner, Diyarbakır HDP binası önünde çocuklarının 'dağa götürüldüğü' iddiasıyla eylem yapan annelerin 'HDP siyasetini bitirebileceğini' belirtti.

Abone ol

Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, 'Kürt annelerin devrimi HDP'yi kapatır' başlığıyla yayınlanan yazısında kürt annelerin oturma eylemine değindi. 

Metiner, yapılan bu eylemler sonucunda 'HDP tarafında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını' savunarak şöyle konuştu:

Diyarbakır HDP İl binası önünde Kürt annelerin sergilediği direniş her bakımdan anlamlı ve değerlidir. Bu yürekli isyanın görünen o ki devamı gelecek.

"HDP kendi sosyolojisinden kopmuş"

Diyarbakır vb. şehirlerdeki mutlak iktidar, HDP siyasetçilerini 'elit'e dönüştürerek halktan koparmış. HDP elitlerinin farklılaşan hayat tarzları ciddi bir probleme dönüşmüş.

Görünen o ki HDP kendi yoksul ve acılı sosyolojisinden kopmuş.

HDP elitleri güçlerini Kandil’den aldıkları için halka çoktan sırtlarını dönmüş durumdalar. Yeniden seçilebilmeleri veya güç elde edebilmeleri için Kandil desteğini yeterli gören siyasal elitler ile yoksul Kürt sosyolojisi arasında derin bir uçurum oluşmuş. Herkes bilsin ki bu bilinç devriminden sonra artık HDP canibinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Tüm yazarlar sayfasına geçmek için linki tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Sivas Kongresi liderleri bir araya getirdi! Beraber tiyatro izlediler İşte çok çarpıcı o kareler
Foto Galeri Sivas Kongresi liderleri bir araya getirdi! Beraber tiyatro izlediler İşte çok çarpıcı o kareler Galeriye Gözat