BIST 5.554
DOLAR 23,53
EURO 25,44
ALTIN 1.486,41
HABER /  POLİTİKA

Halk TV'nin Muharrem İnce'ye uyguladığı sansür neden konuşulmuyor

Habertürk'te Para Gündem programında günlerdir tartışılan 'Külliye'ye giden CHP'li meselesi masaya yatırılırken İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Abone ol

CHP'li Muharrem İnce, Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın gazeteci Talat Atilla'yı kaynak göstererek "Beştepe'ye giden CHP'li Muharrem İnce" iddialarıyla ilgili Yalova'nın Elmalık köyündeki evinin önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Halk TV canlı yayını yarıda kesti. İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın da konuk olduğu 'Para Gündem' programında bu konu gündeme geldi.

Yalova'ya giderek toplantıya katılan Hadi Özışık, Muharrem İnce'nin 'toplantıya herkes gelebilir' sözlerini hatırlattı ve ardından sosyal medyada 'İnce'yi tebrik eden yandaş gazeteciler' haberleri çıktığına dikkat çekti.

"Başı derde giren havuz medyası diyor" ifadelerini kullanan Hadi Özışık bunun terk edilmesi gerektiğini belirtti ve asıl meselenin Muharrem İnce konuşurken bazı kanalların canlı yayını kesmesi olduğunu söyledi. Özışık, "Gazetecilik yapmak yandaşlık yapmak değil, sorun bazı kanalların konuşmayı verip vermemesi. " şeklinde konuştu.

Özışık sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başı derde giren hemen havuz medyası diyor"
Muharrem İnce Twitter'da yaptığı toplantıya herkes gelebilir dedi. Bende Yalova'ya gittim. Sonra Twitter'da 'İnce'yi tebrik eden yandaş gazeteciler' haberleri çıktı. Havuz medyası, yandaş medya bunları bırakmak gerekiyor. Başı derde giren hemen havuz medyası diyor. Bunun terk edilmesi gerekiyor.

"Sorun bazı kanalların konuşmayı verip vermemesi"
Esas sorun Muharrem İnce haberlerini kesinti yapan kanallar. İnce konuşurken bazı kanallar yayını hemen kesti. Halk TV neden kesti yayını bu tartışılmalı. Gazetecilik yapmak yandaşlık değil. Ben Yalova'ya gittim Özcan Özel'le de konuştum oradaki insanlarla konuştum ben Muharrem İnce'yi tebrik etmeye gitmedim. Sorun bazı kanalların konuşmayı verip vermemesi. 

"CHP'nin işi zor olacak"
Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, "Kılıdaçroğlu'nun bir şeyler yapması lazım. İnce ile yan yana fotoğraf vermesi meselesi gerçekleşmedi. Beraber hareket etme bunlar görüntü verirler mi? Sembolik olur anlamı olmaz. CHP'de bazı hesaplar var kurultaya kadar görülmesi gereken hesaplar...Gazetecilik boyutu benim açımdan kapandı. CHP özeleştiri yapmazsa önümüzdeki süreçte işi zor olacak." yorumunda bulundu.

"Başından beri söylüyorum Kılıçdaroğlu hatalı"
Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in  "Ben başından beri Kılıçdaroğlu'nun hatalı olduğunu söyleyen gazetecilerden biriyim.CHP'deki tartışma hiçbir insanımızın hayatına dokunmuyor. Dün öğretmenler günü nedeni ile yapılan haberleri izledim. Bir genç kadın 'Sözleşmeli öğretmenim 9 günlük tatilde işten ayrılıyoruz, bu süreçte kasiyerlik yapıyoruz' dedi. Biz bunları konuşmuyoruz. Pahalılık, enflasyon...yani bir sürü insan mesajlar atıyor. Yargı reformu çıktı ama uygulamada eksikler var bunları gündeme getirin diyor. İşsizlik mesela..." sözlerine Habertürk Ankara Temsilcisi, "Bizim program istisna.. Bu programda hepsini en alasını konuşuyoruz." yanıtını verdi.