HABER /  MEDYA

Hakan Aygün için mahkeme kararını verdi

Gazeteci Hakan Aygün, sosyal medyada yer alan paylaşımı nedeniyle tutuklandı. Aygün, "BizBizeYeterizTürkiyem" yardım kampanyasıyla ilgili paylaşım yapmış savcılığın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Abone ol

Gazeteci Hakan Aygün, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım nedeniyle 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'Hakaret' suçlamasıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde gözaltına alındı. Aygün, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunun ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Gazeteci Hakan Aygün Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, dün, Gümbet İskelesi'ne bağlı olan teknesinde gözaltına alındı. Aygün'ün teknede yapılan aramada ele geçirilen dizüstü bilgisayarına da incelenmek üzere el konuldu.

Twitter hesabında yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aygün, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'Hakaret' suçlarından tutuklanması istemiyle adliyeye sevk edilmişti.

Mesaj bana ait değil savunması

Aygün, gözaltına alınmadan önce yine Twitter hesabından bir açıklama yaparak, söz konusu tweet’i yazanın kendisi olmadığını, sayfasına retweet yöntemiyle gönderilen bir mesaj olduğunu ifade ederek kendini savunmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Putin'den korona itirafı: Ekonomi zor durumda
CHP'li Akıllı'dan Ankara Büyükşehir'e destek
Erdoğan'ın söylediği Tekâlif-i Milliye Emirleri nedir?
Prof. Dr. Taşçıoğlu'nun adı o hastaneye verilecek
Hatay Yayladağı'nda korkutan deprem!
Bugün marketler açık mı bayramda market çalışma saatleri-26 Mayıs
Yorumlar 43 yorum