BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

Güvenilir kaynaktan Gülen bombası YENİ

Fethullah Gülen için hükümet düğmeye bastı iddiası. Ankara'da bu konuşuluyor. Metehan Demir güvenilir bir kaynaktan aktardı.

Abone ol

İNTERNET HABER (ÖZEL İÇERİK) - Hükümet- Cemaat savaşında Ankara'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Hürriyet'in eski Ankara temsilcisi Metehan Demir kulislerden bomba bir haber aktardı.

Hükümet Fethullah Gülen için düğmeye basıyor. Demir'in aktardığı bilgiye göre Gülen'i ABD'den istemek için yasal düzenleme yapılıyor.

GÜLEN ABD'DEN İSTENECEK

Metehan Demir günün bomba gelişmesini şu twitle duyurdu;

*Güvenilir bir kaynak: Ankara, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi konusunda Amerika'dan talepte bulunmak için bir dizi hazırlığa başladı.

FETHULLAH GÜLEN İMRALI'YA KONACAK

Hükümete yakın yazarlardan Abdurrahman Dilipak da 2 gün önce benzer bir iddiayı gündeme getirmiş ve ""Erdoğan’ın Obama’ya Gülen’le ilgili rahatsızlığını ilettiği haberini bir kenara not edin" dedikten sonra şunları yazmıştı;

-"Pensilvanya’daki zat gelişmelerin ne kadar farkında bilmiyorum.. O mu Amerika’daki dostlarını kandırıyor, Amerikalı dostları mı onu kandırıyor, onu da bilmiyorum.. Ama görünen o ki, gelecek günler geçen günleri aratacak. Onu söyleyebilirim. Gülen’e alternatif bir yerleşim mekanı aranıyordu.

Eğer operasyon başarılı olsaydı, bir İstanbul’da Anadolu yakasında, bir de Ankara’da malikanesi hazırdı! Eğer uzun sürecek olursa ve Amerika’dan ayrılması gerekecek olursa, Güney Afrika olmayınca Avustralya alternatif merkez olabilirdi.. Ama artık bu hesapların tümü suya düştü.. Artık Amerika’dan çıkarılacak olursa, Türkiye’ye teslim edilebilir.. O zaman Gülen’e İmralı, ona yardım edenlere de Silivri yolu gözükebilir." 

GÜLEN İÇİN KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILACAK

Dün Taraf Gazetesi de manşetinden sarsıntı yaratan bir iddiada bulunmuş ve Fethullah Gülen için kırmızı bülten çıkarılacağını yazmıştı. İddiaya göre hükümet, Gülen hakkında, açılacak bir soruşturma kapsamında, kırmızı bülten çıkaracak ve ABD'den iadesini isteyecek.

(HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN)