BIST 11.186
DOLAR 33,09
EURO 36,28
ALTIN 2.621,11
HABER /  GÜNCEL

ABD Gülen'i Türkiye'ye teslim edecek! Şok iddia

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın yaptığı son telefon görüşmesini analiz etti.

Abone ol

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın yaptıkları son telefon görüşmesi medyaya 'Gülen şikayeti' olarak yansımıştı.

Başbakan Erdoğan'ın Obama'ya Fethullah Gülen ve cemaatinin yaptıklarını anlattığı telefon görüşmesinin detayları meğer başkaymış.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısına "Erdoğan’ın Obama’ya Gülen’le ilgili rahatsızlığını ilettiği haberini bir kenara not edin" sözüyle başladı ardından da Gülen cemaatiyle ilgili planları yazdı.

Dilipak'a göre, Avrupa'da, Vatikan'da ve Gülen okullarının bulunduğu diğer ülkelerde savcılıklar harekete geçecek. Cemaate karşı başlatılacak operasyonlardan cemaate yakın sermaye grupları da nasibini alacak.

İşte Dilipak'ın olay yaratacak o iddiaları...

SERMAYE GRUPLARI YANDI

Uyarayım, cemaatle başı olan sermaye grupları için de bu gelişmeler bir uyarı niteliğinde.. Bu kuruluşların paralel devlet ile ilişkileri, kendilerinin de bu yapılanma içinde, onlara yardım ve yataklık edenler grubunda bulunması ya da bu paralel devletin örtülü KİT’i olarak faaliyet gösterdiği iddiasının ortaya atılması halinde yakalarını savcıların elinden zor kurtarırlar.

GELECEK GÜNLER GEÇENLERİ ARATACAK

Pensilvanya’daki zat gelişmelerin ne kadar farkında bilmiyorum.. O mu Amerika’daki dostlarını kandırıyor, Amerikalı dostları mı onu kandırıyor, onu da bilmiyorum.. Ama görünen o ki, gelecek günler geçen günleri aratacak. Onu söyleyebilirim.

TÜRKİYE'YE TESLİM EDİLEBİLİR

Gülen’e alternatif bir yerleşim mekanı aranıyordu.

Eğer operasyon başarılı olsaydı, bir İstanbul’da Anadolu yakasında, bir de Ankara’da malikanesi hazırdı! Eğer uzun sürecek olursa ve Amerika’dan ayrılması gerekecek olursa, Güney Afrika olmayınca Avustralya alternatif merkez olabilirdi.. Ama artık bu hesapların tümü suya düştü.. Artık Amerika’dan çıkarılacak olursa, Türkiye’ye teslim edilebilir.. O zaman Gülen’e İmralı, ona yardım edenlere de Silivri yolu gözükebilir.

ERDOĞAN OBAMA İLE TELEFONDA NE KONUŞTU?
i̇.20140226115023.jpgBaşbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın yaptığı son görüşmede ne konuşuldu?
Erdoğan, Gülen'le ilgili Obama'ya ne söyledi?
İşte Erdoğan-Obama görüşmesinin tüm detayları...

EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI

Evdeki hesap çarşıya uymadı. Her hamlede biraz daha batağa saplanıyorlar. Olacakları bir kenara bırakalım, olanlar bile, bunların Ergenekon ve Balyoz benzeri bir davadan yargılanmalarına yeter de artar bile.

Karapara transferlerine daha sıra gelmedi. Tehdit ve şantaj işlerine de sıra gelmedi daha..

Dinlenen 7.000 telefonla ilgili tehdit ve şantaj, yabancı istihbarat örgütleri ile ortak çalışma kuşkusu taşınıyor.

SUÇÜSTÜ OLDULAR

15 Şubat demişlerdi, olmadı, 1 Mart hayalleri kuruyorlardı. 1 Mart’a hazırlık yapıyorlardı, suçüstü oldular. Her attıkları adımda biraz daha batağa saplandıklarını görmeden, yeni bir hamle daha yapıyorlar. Erdoğan ise mikrofon elinde herkese sesleniyor:

Durmak yok, yola devam!

Bakalım bu paralel yapı ne zamana kadar direnecek.. Bana kalırsa pilleri bitti. Uzatmaları oynuyorlar.

Abdurrahman Dilipak tüm yazıları