BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,78
ALTIN 398,10
HABER /  YEREL

Güngören'de 4 yıldır orada bekliyor mahallenin başına bela oldu

İhlas Haber Ajansı

İSTANBUL Güngören'de 4 yıl önce Oğuz Kaan Ünver'in garajının önüne bırakılan otomobil, Ünver'in 4 yıldır garajına aracını park edememesine neden olurken sahibi belli olmayan o otomobil, belirtilene göre de tinercilerin mekanı oldu. Mahalleli bu durumdan endişe duyduğunu dile getirip çözüme kavuşmasını istiyor.

Abone ol

Güngören’de 5 katlı bir binanın 3'üncü katında yaşayan Oğuz Kaan Ünver, 4 yıl önce bir sabah uyandığında evinin garajının önünde sahibi bilinmeyen bir aracın park edildiğini gördü. Ünver, Zaman içinde araç çekilmeyince, aracın çekilmemesi üzerine Güngören Belediyesi Zabıta Amirliğine başvurdu.

Çabaları nereye gitse sonuçsuz kaldı

Belediye ekiplerinin aracın park yasağı olmadığı için çekim yapamayacaklarını söylemesi üzerine polis merkezine giden Kaan Ünver orada da aynı cevapla karşılaştı. Aradan 4 yıl geçmesine rağmen garajına aracını çekemeyen Oğuz Kaan Ünver’in çabaları sonuçsuz kaldı.

Yıllar geçtikçe harabeye dönen ve zamanla farklı amaçlar için kullanılmaya başlanan araç mahalle sakinlerini de tedirgin etmeye başladı. Bazı iş yerlerinin soyulması ve aracın kimliği belirsiz kişiler tarafından kullanılmaya başlanması nedeniyle mahalleli de aracın bir an önce çekilmesini bekliyor.

"Tinerciler yatıp kalkıyor"

Sorunun artık çözülmesini beklediğini dile getiren Oğuz Kaan Ünver, “Bu araç 3-4 yıldır burada atıl bir şekilde duruyor çevreye verdiği pisliğin yanında araçlarımızın garaja giriş çıkışlarını engelliyor. Güngören Belediyesi Zabıta birimiyle görüştüm kendileri aracın park yasağı olmadığı için çekim yapamayacaklarını söylediler. Bunun üzerine emniyeti aradım 155’ten trafik çekicisi geldi, belediyenin bu işlemi yapması gerektiğini park yasağı olmadığı için aracı çekemeyeceklerini söylediler. Ben bu aracı buradan kaldıramıyorum aracımı garaja sokamıyorum. Kışın burada kapılar açık her türlü tehlike mevcut tinerciler yatıp çıkıyor araç pislik içerisinde” dedi.

“Dükkanımı soydular”

Mahallede korku içinde olduklarını ifade eden Ahmet Yıldız, “Ben aşağı yukarı 25 yıldır burada esnafım mahallemiz güzel bir mahalle son zamanlarda hırsızlık olayları oluyor 5 yıldan beri insanlara rahatsızlık veriyor tinerciler yatıp onların barınmasını sağlıyor. Aynı zamanda ben burada esnafım pazartesi günü komple benim dükkanımı Salı günü de diğer esnafı soydular. Pislik içinde mahallemize zarar veriyor gerekli mercilere şikayet ettik gereğinin yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Adana'da bir anne 10 lirayla başladı şimdi siparişlere yetişemiyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş Leroy Fer ile anlaştı iddiası
Leyla Güven kimdir aslen nereli? HDP'li Leyla Güven evli mi?
Fenerbahçe İrfan Can Kahveci'de ısrarcı
Musa Farisoğulları kimdir nereli? Musa Farisoğulları eşi ve çocukları
Ehliyetlerle ilgili önemli değişiklik! 1 yıldan 2 yıla çıkarıldı
Koç fiyatları 2020 ne kadar oldu? İstanbul-Ankara-İzmir kurbanlık fiyatları
Yorumlar 2 yorum