BIST 1.565
DOLAR 7,47
EURO 9,07
ALTIN 443,56
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Güneş tutulması depremi tetikler mi? Aynı 1999'daki gibi

Güneş tutulması ne zaman ve saat kaçta nereden izlenecek? Bu tam güneş tutulması 11 Ağustos 1999 yılındaki tutulma serisine ait. Haliyle güneş tutulması depremi tetikler mi endişesi yarattı. İşte güneş tutulmasının vakti ve burçlara etkileri;

Abone ol

Bu akşam saat 21:30’da meydana gelen tam güneş tutulması ABD kıtasından gözlenebilecek, Türkiye'den izleme fırsatı olmayacak. Büyük Amerikan tutulması olarak nitelenen bu seriye ait bir önceki tutulmayı 11 Ağustos 1999’da yaşamıştık ve ülkemiz büyük deprem felaketini yaşamıştı.

Güneş tutulmasından en çok kimler etkilenecek? : Tutulma sabit burçların son dereceleri ve değişken burçların ilk derecelerinde kişisel gezegenleri olanları daha fazla etkileyecektir. 17-25 Ağustos, 16-24 Şubat, 17-25 Kasım, 18-26 Mayıs doğumlularda tutulma Güneş’leri ile temas edeceğinden kadersel değişimler, başlangıçlar yaşayabilirler.

Güneş tutulması depremi tetikler mi? : Büyük doğa olayları da tam Güneş tutulmalarında daha fazla meydana gelir. Deprem, tutsunami, sel, fırtına vb. felaketlerin önümüzdeki aylarda ABD başta olmak üzere dünya da can kayıplarını arttırmasını bekleyebiliriz.

Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek? İsrail'e dikkat

Sağlık sorunları yaratabilir : Aslan burcu bedenimizde dolaşım sistemi, kalp, kan basıncı, sırt, omurga ile ilgilidir. Önümüzdeki dönemde kronik kalp ve dolaşım rahatsızlıkları, tansiyon sorunları olanların daha özenli ve dikkatli olması gerekiyor.

Kadersel olayları tetikleyecek : Ateş elementindeki bu tutulma yaşamımızda yön değişikliklerine imkan verebilecek kadersel olayları tetikleyebilir. Bizi kısıtlayan koşullardan özgürleşip, sorunları çözebilecek sürpriz ve hızlı durumlarla karşılaşabiliriz.

Ateş elementinin sabit nitelikli burcu Aslan, yöneticisi Güneş sayesinde yüksek yaşam enerjisi, öz güven, yaratıcılık kazanır. Kabuğumuzdan çıkmak, kendimizi daha fazla göstermek, dikkat çekmek isteyebiliriz. Yaşamın keyifli, eğlenceli yanları bizi daha fazla çekebilir.  Aslan burcu doğum haritamızda hangi evde bulunuyorsa o alanlarda yeni girişimler ve taze enerjiler olması mümkün. Bunu yükselen burcunuza göre daha iyi takip edebilirsiniz.

Güneş tutulması dünyayı nasıl etkileyecek : Dünya üzerinde söz sahibi liderler, ünlü kişiler, krallar, kraliçelerle ilgili dikkat çekici gelişmeler bekleyebiliriz. Önemli kayıplar olabilir; yeni başlangıçlar da meydana gelebilir. Tutulma Amerika kıtasından tam olarak izlenebilecek.
ABD ve Trump için oldukça güçlü etkiler taşıyor.

İsrail'e dikkat! : Güneş tutulmasının etkisi ilk 3 ay çok güçlü olmakla birlikte 2 yıl devam edecektir... Mars Aslan seyrinde İsrail daha saldırgan olmaya başladı. Tutulma İsrail'in Mars'ı üzerinde olacak. Bu durumda önümüzdeki günlerde İsrail de bölgede daha aktif ve saldırgan eylemlerde bulunabilir. Dünyayı sıcak ve tehlikeli günler bekliyor...

ÖNCEKİ HABERLER
Barcelona saldırganı yakalandı!
İstanbullular dikkat! Bu gece iki köprü de kapalı
Ankara'da dev FETÖ operasyonu! 119 gözaltı
Emniyet'ten bayram tedbirleri
Memur zammı ne kadar 2018-2019 toplu sözleşme zam oranı!
Kadir Topbaş'tan İstanbullulara hava durumu uyarısı
O ülkenin Başbakanı İstanbul'da hayatını kaybetti
Hatay'da ilginç yarışma en yükseğe atan kazandı
2 ay önce kapatılan ünlü alışveriş sitesi geri dönüyor
Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek 2017?
Yorumlar 2 yorum