BIST 4.975
DOLAR 19,01
EURO 20,39
ALTIN 1.212,45
HABER /  GÜNCEL

Gül o kitap hakkında ilk kez konuştu!

Abdullah Gül, eski danışmanı Ahmet Sever'in çok eleştirilen 'Abdullah Gül ile 12 yıl' adlı kitabı hakkındaki iddialara son dakika cevap verdi.

Abone ol

11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, son günlerde tartışma yaratan eski danışmanı Ahmet Sever'in yazdığı 'Abdullah Gül İle 12 Yıl' kitabıyla ilgili ilk kez konuştu. Gül son dakika önemli açıklamalar yaptı.

İşte Gül'ün kitap hakkındaki yorumları...

"Daha önceki cumhurbaşkanlarının basın müşavirlerinin görevleri sonrası tecrübeleriyle ilgili kitaplar yazdırdıkları bilinmektedir. Uzun yıllar danışmanlığımı yapan Ahmet Sever de aynı şekilde kendisinin gözlemlerine tanıklıklarına ve çevresinden edindiği izlenimlere dayanan bir kitap yazmıştır.

Bu kitabın bazı çevreler tarafından farklı mecralara çekilmeye çalışıldığını üzülerek görmekteyim. Söz konusu kitabın benim tarafımdan yazdırıldığı, dikte ettirildiği, onaylandığı veya aynen görüşlerimi yansıttığı gibi yanlış bir algının kamuoyunda oluşturulması yönünde çaba harcayanlar bulunmaktadır.

'YÖNLENDİRMEM SÖZ KONUSU OLMADI'

Bu kitabın hazırlığında herhangi bir yönlendirmem veya müdahalem söz konusu olmadığı gibi kitabın yazılmasına sıcak bakmadığımı Ahmet Sever'e aktarmıştım. Kamuoyunun çok iyi bildiği gibi benim inançlarımda ve dünya görüşümde sansüre, baskıya yer yoktur. Kişilerin düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı en büyük hassasiyetlerimden birisidir.

Bunun bir gereği olarak danışmanım dahi olsa kitap yazması ya da yazmaması şeklinde bir telkinim olmaz. Bu sebeple hiçkimse bu kitaba farklı anlamlar yüklememeli, buradan farklı siyasi sonuçlar çıkarmamalıdır".

DİYANET İMSAKİYESİ 2015 YILI TÜM İLLER
TERAVİH NAMAZI SAAT KAÇTA NASIL KILINIR?