BIST 1.191
DOLAR 7,95
EURO 9,43
ALTIN 487,24
HABER /  SAĞLIK

Göz uzmanlarından göz tansiyonu uyarısı geldi

Van Urartu Göz uzmanları, göz tansiyonu hastalığının körlüğe kadar neden olduğunu söyleyerek, vatandaşlara uyarılarda bulundular.

Abone ol

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Operatör Dr. Atilla Yazıcıoğlu, halk arasında göze kara su inmesi ‘avareş’ denilen göz tansiyonu rahatsızlığının körlüğe kadar neden olabileceğini ifade ederek, bu rahatsızlığın genellikle 40 yaş üzeri görüldüğünü söyledi.

Göz tansiyonu hastalığının sinsi bir rahatsızlık olduğuna dikkat eden Yazıcıoğlu, “Normalde biz karşıya baktığımız zaman geniş bir alanı görürüz, fakat göz tansiyonu hastalığında görme alanımız gittikçe daralır. Karşıya bakışta çok problem oluşturmadığı için gözden kaçabilen bir durumdur” dedi.

Glokom hastalığına dikkat!
Göz tansiyonunun, normal sınırlarının dışına çıktığı zaman gözün arkasındaki sinirlerin kurumasına ve bununda zamanla görme alanında daralmaya yol açacağını dile getiren Yazıcıoğlu, “Gittikçe daralan görme alanı en son ‘glokom’ dediğimiz hastalığa sebep olur. Yan taraftaki cisimleri göremeyiz. Bu hastalar sağa, sola, masaya, sandalyeye çarparlar. Çünkü biz karşıya baktığımız zaman görme alanımız yanları da gösterirken, bu hastalar yanları göremediği için böyle sıkıntılar yaşarlar” diye konuştu.

3 adet yöntem uygulanıyor
Göz tansiyonu hastalar için 3 yöntem uyguladıklarını ifade eden Yazıcıoğlu, "Göz tansiyon tedavisinde öncelikle ilaç, lazer ve cerrahi olarak 3 farklı yöntem vardır. Urartu göz olarak biz bu 3 yöntemi de uyguluyoruz. Dolayısıyla göz sağlığımızı korumak için hiçbir sıkıntı olmasa bile en az yılda bir sefer göz hekimine gitmek faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor'da prim müjdesi!
Dev fuarı 5 bin kişi ziyaret etti
Kuru ciltler için kış maskesi tarifleri
Soğuk havalarda ağrınız çoğalıyor ve uyuyamıyorsanız bunları deneyin
Başına kamyon kasası kapağı çarpan genç yaşamını yitirdi
Grip aşısı olacakların listesi 2020 e nabız nereden abkılır?
Yorumlar