BIST 8.087
DOLAR 28,90
EURO 31,27
ALTIN 1.879,84
GÜNCEL

Görgü tanığı helikopter kazası anında yaşadıklarını anlattı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını ve 11 personelin şehit olduğunu bildirdi. Görgü tanığı, helikopter kazası anında yaşadıklarını anlattı.

BİTLİS'in Tatvan kırsalında kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde bulunan 11 personelimiz şehit oldu. Kaza haberi üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken; olay yerine ilk ulaşan kişi, bölgede yaşayan bir vatandaş oldu. Yaralı askerlere ilk müdahaleyi vatandaş, o anları anlattı.

Acı haber nedeniyle çok üzgün olduğunu vurgulayan görgü tanığı, şunları söyledi:

"Düştüğünü fark etmedik ama sesten şüphelendik, motor arızası gibi bir şeydi. Bir müddet sonra çocuklarım helikopterin düştüğünü söyledi. Yukarıya doğru gittik. Şehitler vardı, 4 tane yaralı vardı. Birisinin üstüne gittim ağzı helikopterin altındaydı, fazla bir baskı yoktu üstünde. Ağzında kar vardı nefes alması için karı temizledim. 'İyi misin?' dedim. Biraz kendine geldi, 'İyiyim' dedi. Hemen karı kazmaya başladım. Ellerim yara oldu. Karı kazıp, yaralı askeri çıkardım. 'Kıpırdama kırığın olabilir' dedim. Sonra öbür askere yöneldim, ceketimi çıkarıp üstüme attım."

Sitene Ekle