BIST 1.444
DOLAR 8,30
EURO 10,12
ALTIN 488,95
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Görevden alınan CHP Antalya İl Başkanı Bayar parti yönetimine tepki gösterdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile araları kötü olduğu söylenen CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar CHP Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Antalya İl Başkanlığı görevinden alındı. Bayar, "herhangi bir uyarı yapılmadan ya da savunması alınmadan görevden alınmasını "haksızlık" olarak değerlendirdi.

Abone ol

Bayar, yaptığı açıklamada, 1987'den bu yana çeşitli kademelerde hizmet ettiği CHP'de, il kongresinde örgütün desteğiyle il başkanı olarak seçildiğini hatırlattı. O günden bu yana İl Yönetim Kurulu üyeleriyle ilçe başkanlarıyla tam bir uyum, görüş ve kader birliği içinde çalıştıklarını anlatan Bayar, görev süresi boyunca emeğin hakkını, halkın hukukunu ve demokrasiyi savunduğunu belirtti.

Yıllardır emeğin, hukukun ve halkın savunucusu olduğuna inandığı, özveriyle hizmet ettiği partide Merkez Yönetim Kurulu'nun kendi hakkında aldığı kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini ifade eden Bayar, şunları kaydetti:

"Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan 'parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim' gerekçesiyle görevden alınmam, anlamak ve açıklamakta güçlük çektiğim büyük bir haksızlıktır. Ülkede yurttaşların hak ve hukukunu korumak için yola çıkan CHP'nin önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir. CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir."

Bayar, karar ne olursa olsun parti içinde ve ülke düzeyinde emeği, insan haklarını, adaleti, hukuku ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğini bildirdi.

Başkan Böcek'in ziyareti sonrası görevden alındı

Görevden almanın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçen hafta Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinin ardından gerçekleşmesi dikkati çekti.

Başkan Böcek, yaklaşık 4 aylık koronavirüs tedavisinin ardından göreve geçen aralık ayında başladığında, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş'u görevden alıp uzman olarak atamış, bu atamayı eleştiren CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ise "Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var" açıklamasını yapmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma
Sosyal medyadan duyurdu! AK Partili Ali Özkaya covid-19'a yakalandı
Oruç tutmak hem kalbe hem de psikolojiye iyi geliyor
Johnson & Johnson Covid-19 aşısında yan etki! ABD'de 'kullanımını durdurun' çağrısı
Sinan Gümüş: Emre Belözoğlu yönetiminde uyanış yaşıyoruz
Bildirici emekli amirallerden Mustafa Özbey orduevine alınmadı!
Bakan Ersoy Kırgız Mevkidaşıyla bir araya geldi: Kırgızistan ile kültürel iş birliği
Yargıtay, Amirine "Günaydın dedim duymadınız mı?" diyen çalışanın iş akdinin feshini haklı bulmadı
Yunanistan'dan sınır dışı edilen FETÖ sanığı eski astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
Tam kapanma nedir kısaca ne demek Ramazan'da tam kapanma olur?
Yorumlar 1 yorum