BIST 11.090
DOLAR 32,82
EURO 35,66
ALTIN 2.538,92
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Google Haritalar uygulamasına mesajlaşma özelliği geliyor

Popüler harita uygulamalarından biri olan Google Haritalar, hem işletmeleri hem de akıllı telefon kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme ile geliyor. Google Haritalar kullanıcıları, direkt olarak uygulama üzerinden işletmeler ile iletişime geçebilecek.

Abone ol

Google Haritalar’a eklenecek mesajlaşma özelliği ile kullanıcılar, haritada görüntülenen işletmelere direkt olarak mesaj gönderebilecekler. Böylece işletmeler ile potansiyel müşterileri arasında son derece hızlı bir iletişim sağlanmış olacak. Kullanıcılar, geçmişte yapılan mesajlaşmalara Google Haritalar uygulamasında bulunan Mesajlar sekmesinden direkt olarak ulaşabilecekler.

Kullanışlı olacak
Kullanıcılar ile işletmeler arasındaki yazışma, oldukça sade ve kullanışlı bir arayüzde gerçekleşecek. Böylece herhangi bir kafa karışıklığı olmayacak. Bununla birlikte işletmelerin kullanıcılardan gelen mesajları kabul edebilmesi için Google My Business yani Google işletme hesabına sahip olmaları, ayrıca Google My Business uygulamasını da son sürüme güncellemiş olmaları gerekiyor.

Google Haritalar’ın yeni mesajlaşma özelliği hem iOS hem de Android kullanıcıları için yayınlanacak.