Gönül Yazar Kimdir?

Gönül Yazar, 12 Ağustos 1940'da İzmir'de dünyaya geldi. Asıl adı Mürşide Gönül Özyenginer'dir. Belma adında ablası vardır. Ses sanatçısı Belkıs Özener kardeşidir. Anne babası o 6 yaşında iken boşanmıştır. 1954 yılında 14 yaşındayken yaşını mahkeme kararıyla 18'e yükseltti. Sanat hayatına, "Ege Ses Kraliçesi Yarışması"nı kazanarak başladı. Taş bebek lakabı : Yönetmenliğini Hulki Saner'in yaptığı, başrolünü Göksel Arsoy'la paylaştığı 1960 yapımı "Taş Bebek" filmindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Film o kadar beğenilmişti ki, "Taş Bebek" lakabı sanat hayatı boyunca anılacağı isim...

Gönül Yazar, 12 Ağustos 1940'da İzmir'de dünyaya geldi. Asıl adı Mürşide Gönül Özyenginer'dir. Belma adında ablası vardır. Ses sanatçısı Belkıs Özener kardeşidir. Anne babası o 6 yaşında iken boşanmıştır. 1954 yılında 14 yaşındayken yaşını mahkeme kararıyla 18'e yükseltti. Sanat hayatına, "Ege Ses Kraliçesi Yarışması"nı kazanarak başladı.

Taş bebek lakabı : Yönetmenliğini Hulki Saner'in yaptığı, başrolünü Göksel Arsoy'la paylaştığı 1960 yapımı "Taş Bebek" filmindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Film o kadar beğenilmişti ki, "Taş Bebek" lakabı sanat hayatı boyunca anılacağı isim olacaktı.


Müzik hayatı : Müzik dünyasına adımını, 1962 yılında, ilk kaydı olan "Bak Bir Varmış / Takamadım Başıma Yıldızlardan Tacımı" 78'liği ile yaptı. İlk 45'liğini ise 1965'te "Kelebeğim / Hayran Olurum Aşkı Bilene" adıyla çıkardı. Yaşar Güvenir'in "Sensiz Saadet Neymiş" isimli bestesini seslendirdiği 45'liği kendisine altın plak kazandırdı. 1993 yılında Sevmek İstiyorum son albümü oldu.

Gönül Yazar'ın eşleri kimdir? : Gönül Yazar 7 kez resmi nikah ile evlendi. Kızının babası olan Erol Simavi ile birlikte yaşadı ancak hiç evlenmedi. Simavi'den Yasemin Simavi adını verdiği bir kızı var. Gönül Yazar'ın eşleri ise şunlar:
1. eşi Necdet Yazar ; 1952 de 15 yaşındayken yaşını mahkeme kararı ile 18 yapıp, 32 yaşındaki Necdet Yazar'la evlendi. 1954 yılında boşandı.
2. eşi Bedii Çapa; 1956 da 20 yaşındayken kendisinden 27 yaş büyük Bedii Çapa ile evlendi. (Bedii Çapa, gazeteci İzzet Çapa'nın babası)
3. eşi Özden Çelik ; 1963 de Özden Çelik ile evlendi
4. eşi Metin Oktay ; 1964 de Galatasaraylı futbolcu Metin Oktay ile evlendi
5. eşi Erkan Akın ; 1972 de işadamı Ercan Akın ile evlendi.
6. eşi Sinan Birsel ; 1979 da kendisinden yaşça çok küçük olan Sinan Birsel ile evlendi. Bu evlilik bir yıl sürdü.
7. eşi Fahrettin Akçınar ; 1997 de Fahrettin Akçınar ile evlendi, 7 ay sonra boşandı.

Zenginim ama mutsuzum
Gönül Yazar zirvelerde geçen yaşamı için şöyle diyor:
-Çok şükür maddi hiçbir sıkıntım yok; pırlantalarım, kürklerim, yüzme havuzlu evlerim var. Ama akşam eve geldiğimde kapıyı anahtarla kendi kendime açmak, içeride ışık ve hazır bir sofra olmaması çok koyuyor bana. Evde Etiyopyalı bir kız vardı, o da evlenmek için ülkesine döndü. 17 senelik köpeğimi de kaybedince bir başıma kaldım. İnanır mısın, o köpeğin ayak seslerini bile arar oldum. Zengin olsan ne yazar? Al sana Gönül Yazar...

Gönül Yazar 7 kez evlendi eşleri ve tek kızı hakkında bilinmeyenler