BIST 10.895
DOLAR 32,20
EURO 34,97
ALTIN 2.507,73
HABER /  GÜNCEL

Gençlerbirliği’nde uzatma görüşmeleri

Teknik direktör ve futbolcuları sözleşme yenilemeyi bekliyor, işte ayrıntılar..

Abone ol

Alınan bilgiye göre, teknik direktör Fuat Çapa ve ekibiyle sezon sonuna kadar anlaşan Gençlerbirliği yönetimi, Mayıs ayında yapılacak genel kurulu gerekçe göstererek, genç teknik adamla sözleşme uzatma görüşmesi yapmadı.

Bunun üzerine Fuat Çapa, bir dönem çalıştığı Hollanda'daki futbol kulüpleriyle temasa geçti. Beşiktaş maçı sonrası İstanbul'da kalan Fuat Çapa, burada, Hollanda 1. Ligi'nden bir takımın yetkilileriyle biraraya geldi. Genç teknik adam bu görüşmenin ardından Ankara'ya döndü, ancak taraflar bu hafta bir görüşme daha yapmak üzere anlaştı.

Ailesi de Belçika'da yaşayan Çapa'nın bu nedenle Hollanda'ya dönmeye sıcak baktığı ve Gençlerbirliği yönetiminin gelecek sezon için kendisiyle masaya oturmamasının da bunda etkili olduğu öğrenildi.

YASİN VE SONER SIRADA

Teknik adam Çapa'nın yanı sıra bu sezon oynadıkları futbolla dikkati çeken Soner ve Yasin de başkent temsilcisiyle olan sözleşmelerinin uzatılmasını bekliyor.

Bu doğrultuda genç yaşına rağmen takımın en eskilerinden olan Soner'in menajeri, dün kulübe gelerek yöneticilerle görüştü. Ücret konusunda anlaşmaya varılamadığı, fakat Soner'in 2013 Mayıs ayına kadar olan sözleşmesinin büyük olasılıkla uzatılacağı ifade edildi.

Soner'den farklı olarak sözleşmesi sezon sonunda bitecek Yasin'in menajeri de bu hafta içi Ankara'ya gelerek başkent ekibi yöneticileriyle masaya oturacak. Yasin'in de Ankara temsilcisinde futbol hayatına devam etmek istediği, ancak sözleşme şartlarında "iyileştirme" talep ettiği bildirildi.