HABER /  DÜNYA

Filipinler'de yasa dışı Kovid-19 tedavisi yapan hastaneye baskın düzenlendi

Filipinler'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulanların gizlice tedavi edildiği kaçak hastaneye baskın düzenlendi.

Abone ol

Emniyetten yapılan açıklamada, başkent Manila'da bir villanın yasa dışı olarak 7 yataklı bir hastaneye dönüştürülmesi üzerine yapılan operasyonda, Çin uyruklu biri hasta 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Kaçak hastanenin içerisinde çok sayıda ilaç ve tıbbi malzemenin bulunduğu aktarılan açıklamada, eczane ve küçük bir kantinin de yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, olay yerindeki çöp kutusunda ise kullanılmış 200'den fazla Kovid-19 test kiti ve çok sayıda şırınga bulunduğu ifade edildi.

Hastaneye dönüştürülen binanın girişinde, Çince karşılama yazılarına rastlandığı ve binada yüzme havuzunun da bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, gözaltına alınan Çinli hastanın tedavisine devam edilmesi için sağlık bakanlığına bağlı hastaneye nakledildiği aktarıldı.

Açıklamada, hastane yöneticisi olduğu belirtilen Çin uyruklu 2 kişinin de izinsiz olarak hastane işletmek ve ilaç yazmaktan yargılanacağı bilgisi paylaşıldı.

Ülkede, 13 bin 221 kişide Kovid-19 görülürken, salgına bağlı 842 ölüm gerçekleşti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'da koronavirüs testleri yapıldı
MSB İdlib'de 12'nci Türk-Rus devriyesi yapıldığını duyurdu
Seyahat izni alma nasıl oluyor ALO 199 seyahat izni başvurusu yapma
Koronavirüs sürecinde klima uyarısı
Esenyurt'ta kocasını bıçaklayıp serbest kaldı 'Kendisi zorladı' dedi
1 Haziran normalleşme kararları! 18 yaş altı sokağa çıkacağı gün ve saat
Yorumlar