BIST 1.103
DOLAR 7,68
EURO 8,98
ALTIN 461,40
HABER /  MAGAZİN

Ferman Toprak aslen nereli yaşı kaç hangi aşirete bağlı?

Eşinin sosyal medyadan yaptığı 'Boşanıyoruz' açıklaması ile gündem olan türkücü Ferman Toprak'ın hayatı merak konusu oldu. Aslen Adıyamanlı olan Ferman Toprak Bezik ve İzol aşiretinden ve 45 yaşında. 2017 yılında Hilal Öztürk ile evlenen Ferman Toprak'ın bir kızı var.

Abone ol

Ferman Toprak'ın 2017 yılında evlendiği eşi Hilal Toprak bir anda magazin basınının gündemine oturdu. Sosyal medya hesabından ' Ferman Toprak ile yolları ayırıyoruz diyen Hilal Toprak kısa süre sonra bu paylaşımı silerek kafaları karıştırmıştı. Bu olayın ardından Ferman Toprak merak konusu oldu. Peki kimdir Ferman Toprak nereli, kaç yaşında?

Ferman Toprak'ın eşi Hilal Toprak, ayrılık açıklamasıyla gündeme geldi. 2. Sayfa’ya konuşan Hilal Toprak, 'Bir anlık sinir ve patlama anıydı. Yazmamam gerekirdi. Birbirimizi çok seviyoruz ve aşığız. Arada tartışmalar yaşansa da boşanma asla olmayacak.' açıklamasını yaptı. 

Ferman Toprak kimdir: Adıyaman‘ın Bezik, annesinden tarafından da Şanlıurfa‘nın İzol aşiretinden olan Ferman Toprak, 30 Ocak 1975 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Doktor olan babası Adana’ya tayin edilince, dört kardeş olan Ferman Toprak da bu şehirde dünyaya geldi.

İlk ve orta eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak kendi yaşam stili olan müziğini yapabilmek adına İstanbul'a yerleşti.

1996 yılında müziğe yönelmek için eğitimini yarıda bırakıp İstanbul’a gitti. 1997 yılında da “Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim” adlı ilk albümü yayımlandı.

İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne hayatına başlayan Ferman Toprak ilk önce Beşiktaş’taki Keyifli Meyhane’de sahneita’da sahne aldı. Bunu Club ve Nispet Bar izledi. Daha sonra Etiler’de kendi gece kulübünü açtı. Bunu Kuruçeşme’de açtığı yazlık mekan “İnadına” takip etti. Fakat sonunda sadece sahnede olmayı tercih etti ve mekanlarını kapadı. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmektedir.

2008 yılında ‘Ferman Zamanı’ isimli albümünü, 2011 yılında ‘Saygılarımla’ adlı albümünü çıkardı. 'Hayatı Tespih Yapmışım' şarkısıyla ün kazanan şarkıcı Ferman Toprak, Hilal Öztürk ile 2017 yılında nikah masasına oturdu. Çiftin Adel Su adında bir kızı var.

ÖNCEKİ HABERLER
Kayseri'de 21 yaşındaki genç yaşamına son verdi
Korona savaşçısı Dr. Ahmet Erdur: Tulumun içinde 1 saat bize 20 saat gibi
Sağlıklı bir kalp için uzmanın uyarılarına dikkat
Japonya’da iktidardaki Liberal Demokrat Partinin başkanlığına Suga Yoşihide seçildi
Hulusi Akar'dan Kıbrıs mesajı: 74'te ne yaptıysak aynı ruhla her şeyi yaparız
Atiye 3. sezon ne zaman başlıyor Netflix son bilgi geldi
Yorumlar