BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

FBI danışmanından cemaatle ilgili şok iddialar!

FBI danışmanı ve Gülen cemaati uzmanı Paul L. Williams'dan Gülen cemaatine ilişkin Akşam gazetesine çarpıcı bir röportaj verdi.

Abone ol

Bir dönem FBI danışmanlık yapan, ABD'nin radikal İslam ve terör uzmanı Prof. Paul L. Williams Fethullah Gülen ve cemaatine çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

1999’dan bu yana ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in CIA’ya hizmet ettiğini söyleyen Williams,  cemaatin "50 milyar dolarlık malvarlığı" olduğunu, Gülen'in çiftliğinde atış talimlerinin yapıldığı ileri sürdü.

Yıllardır Fethullah Gülen ve cemaati üzerine çılaşan William, Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesine giren sayılı isimlerden biri.

Gülen hakkında yeni bir kitap hazırlayan William cemaatle ilgili Akşam gazetesine röportaj verdi. İşte röportajdan çarpıcı bölümler...

ERDOĞAN'A DÜŞMAN OLMASI ŞAŞIRTICI DEĞİL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mavi Marmara olayının ardından takındığı tavır ve Suriye’deki tutumu nedeniyle Gülen’i kendisine düşman edinmesi şaşırtıcı değil. 34 yıl önce Orgeneral Kenan Evren, dönemin Amerikan Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Zbigniew Brzezinski’nin Orta Asya’daki Türk devletleri için yeni bir düzen getirilmesi gerektiği fikrine uygun hareket etti. Ancak bu fikre asıl cevabı veren Gülen oldu ve bölgedeki doğalgaz ve petrol yataklarının kontrolünü ABD’ye verebilmek için okullarıyla bölgeye sızmaya başladı.

GREEN KART İÇİN REFERANS MEKTUBUNU NASIL ALDI?

Bu yüzdendir ki eski CIA yöneticileri kendisine Yeşil Kart (Green Kart) başvurusunda referans mektubu verdi. Gülen konuşmalarında Osmanlı'nın yeniden dirilişi ya da yeni İslami dünya düzeninden bahsediyor ve ilginçtir ki CIA de bu fikri paylaşıyor gibi. Yoksa neden Gülen’in Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan'daki okullarında CIA elemanları olsun ki? Bu nedenle Rusya ve Ukrayna, Gülen’in okullarını kapattı. Gülen’in etkisi Çin’in Uygur bölgesindeki eylemlerde de var. Bu şekilde CIA tarafından zaten bağımsız bir ülke kabul edilen Türkistan, Çin'den bağımsız olması sağlanmaya çalışılıyor ki Uygur Türklerinin lideri de ABD-Chicago’da yaşıyor.

ÇİFTLİĞİ 100 BODYGUARD KORUYOR

Ünlü akademisyen 2013 Temmuz’unda yazdığı bir makalede ise şu iddialarda bulundu:

“Gülen’in binasında öğrenci yurtları, dinlenme alanları, yabancılar için misafirhaneler, helikopter pisti ve atış talimi alanı da bulunuyor. 100 Türk’ün etrafını koruduğu bu kale benzeri binanın etrafındaki komşular binadan gelen silah seslerinden rahatsız olduklarını söylüyor. Bina üzerinde bir helikopterin de bazen alçak uçuş yaptığını ifade ediyorlar. Paramiliter silahlı eğitim yapanların olduğu malikanede yaşayan Gülen, 'terörizmi kınadığını' iddia ediyor.

EVLENECEKLERİ KİŞİLERİ BİLE SEÇİYOR!

Gülen'in okullarında 130 CIA ajanı çalışıyor. Okullar narkotik ve silah kaçakçılığıyla finanse ediliyor. Türkiye'de bankalar ve iş dünyasına hükmediyor.

Fethullah Gülen izin vermediği sürece kadınlar 50 yaşına kadar evlenemiyor. Evlenecekleri erkekleri ise 'hoca' belirliyor.

GÜLEN'İN ÇİFTLİĞİNE BİR KEZ GİTTİ...

Daha önce Fethullah Gülen’in çiftliğini çok kez ziyaret ettim. Çiftlikteki yöneticilerle görüştüm ve etraftaki tüm komşularıyla, Gülen okullarındaki müdürlerle konuştum. ABD’de Gülen’in çiftliğine gelip giden bazı insanların söylediği kadarıyla cemaat, AK Parti’yi terk edip CHP’yi desteklemeye karar verdi. Amaçları bu partiyi de ele geçirmek. Bu düşüncenin planlandığı yer Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliği. Elbette Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın da desteğini almış durumdalar. Gülen’in CIA’ya (ABD Merkezi Haber Alma Örgütü) hizmet ettiği biliniyor.

SUSURLUK BAĞLANTISI İDDİASI

Susurluk olayı Türkiye’de nasıl devlet içinde bir devlet kurulduğunu, suç, mafya ve siyaset dünyasının nasıl iç içe geçtiğini ortaya koymuştu. Gülen, CIA tarafından kullanılan bir adam. Şimdilerde Susurluk olayıyla Fethullah Gülen arasındaki bağlantıyı açıklayan bir kitap yazıyorum.

BU İDDİALAR DOĞRU OLABİLİR Mİ?

Bu yapılanma tam da Gülen’in temsil ettiği şey. Gülen hareketi de dev bir eroin ağından besleniyor. Bir eğitim ağının başında olduğunu iddia eden Gülen, ABD’de Yeşil Kart başvurusunda bulunduğunda 50 milyar dolarlık bir mal varlığı olduğunu mahkeme heyetine gizlice sunmuştu. Bu rakam bir eğitim ağının başında olduğunu bile reddeden bir insan için dev bir meblağ. Bu kadar para nasıl toplandı?

Mahkemeye sunulan bu evrakı belgeleyebilirim.

ÖNCEKİ HABERLER
Fethullah Gülen'in üstündeki ceketin esrarı
Katılım bankaları endişeli!
Bütçe şubatta ne kadar fazla verdi?
Baransu'nun korumaları suç üstü yakalandı!
KCK son açıklamasında aslında ne dedi?
Acil Çağrı Merkezleri'ne 2 bin personel alınacak
İstanbul'daki memur sayısı rekor kırdı
CHP adayı Hazinedar Beşiktaş'ta fark yaratıyor
CHP'den oy pusulaları için şok iddia!
Bilal Erdoğan buradan 6 daire aldı iddiası
Yorumlar 190 yorum