HABER /  GÜNCEL

Fatih Tekke'yi Cuma Namazı mı yaktı?

Alman hoca, tecrübeli futbolcusunun kendisinden izinsiz cuma namazına gittiğini öğrenince aralarında bakın nasıl bir diyalog yaşandı.

Alman hoca, Konyaspor maçında ilk 11’de oynatmayı planladığı tecrübeli futbolcusunun kendisinden izinsiz cuma namazına gittiğini öğrenince, kadro dışı bıraktı. 

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster’in, sakat olan Bobo ve Nihat Kahveci’nin yokluğuna rağmen Fatih Tekke gibi Avrupa çapında ün yapmış bir golcüyü Konyaspor maçının kadrosuna almaması büyük şaşkınlık yarattı.

Çoğu kişi bu durumu Tekke’nin, Sivasspor maçı sonrası kendisine küfür eden Alman hocanın üzerine yürüyüp kafa atmaya çalışmasına bağlayıp, “Schuster, Fatih’i kadroya almayarak cezalandırıyor” yorumunu yaptı.
Schuster de bu kararının gerekçesini soran gazetecilere, “Fatih, şu anda fiziki olarak oynayacak durumda değil” cevabını verdi.

HABERE YALANLAMA
Fatih Tekke, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, haberi yalanlayarak, ''Haberde bahsedildiği gibi teknik direktörüm Bernd Schuster ile bu konuda herhangi bir konuşmamız olmadı. Dini inançlar üzerinden teknik direktörüm ile sorun yaşadığım şeklinde, baştan sona yalan bir haber yayınlaması beni çok üzmüştür. Takımımızdaki birlik ve beraberliği bozmaya yönelik bu tür yalan haberlere taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini rica ederim'' ifadelerine yer verdi. 

Fakat, Hürriyet Gazetesi'nin dün yaptığı araştırma gerçeğin çok farklı olduğunu ortaya koydu. Fatih Tekke, takımın toplantı saatinde cuma namazına gittiği için kadro dışı kalmıştı. Nasıl mı? Olay bütün ayrıntılarıyla aşağıda... Tarih: 19 Kasım 2010 Cuma. Yer: BJK Nevzat Demir Tesisleri.

Takım yemekte Tekke camide

Konyaspor maçına hazırlanan Beşiktaş’ın saat 10.00’da başlayan antrenmanı 11.45’te sona erdi. Tüm futbolcular duşlarını aldıktan sonra öğle yemeği için yemek salonunda yerlerini aldı. Bu sırada Bernd Schuster de Konyaspor karşılaşmasının 18 kişilik kadrosunu açıklamaya hazırlanıyordu ki, birden salonda Fatih Tekke’nin olmadığını farkeder. Hemen yardımcıları Tayfur Havutçu ve Zafer Öğer’e dönüp; “Fatih nerede?” diye sorar. Havutçu ve Öğer cevap veremez, çünkü Fatih’in nereye gittiğinden haberleri yoktur. Schuster, “Bu nasıl iştir” anlamında başını sallar ama ses çıkarmaz. Aradan yaklaşık 30 dakika sonra Fatih Tekke ortaya çıkar ve arkasından Schuster, futbolcusuna sorar:

Niye haber vermedin?

- Kimseye haber vermeden çekip gitmişsin. Neredeydin? Aramadığımız yer kalmadı. Buranın kuralları olduğunu unutuyorsun galiba. Bu tesisten benden habersiz bir yere gitmemen gerekirdi.

Fatih kısa bir şaşkınlık yaşar, arkasından açıklamasını yapar:

- Cuma namazına gittim hocam. Gidip gelmem yarım saat sürdü. Bunun sorun olacağını hiç düşünmemiştim.

Kızgınlığı geçmeyen Schuster, sert bir yanıt vererek bu gergin diyaloğu bitirir:

- Benim için ibadet kutsaldır ama iş ahlakı daha da kutsaldır. İbadetini uygun olan her zaman yapabilirsin. Fakat öncelikle buradan, paranı kazandığın yerden izin alman gerek. Çalışmak da bir ibadettir.
Ve Alman hoca daha sonra Konyaspor maçı için belirlediği ilk 11 listesini eline alıp, Fatih Tekke isminin üzerini çizer. Evet, bu olay yaşanmasaydı golcü futbolcu, Konyaspor karşısında ilk 11’de sahaya çıkacaktı.

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe'den NBA bombası!
Hanefi Avcı'yı zora sokacak resmi yazı!
Türkiye'nin en zengini kim dersiniz?
Hagi'nin o hamlesi Polat'ı öfkelendirdi!
İMKB tatil sonrası güne hızlı başladı
Tuğba Melis Türk kimdir Survivor'a girdi hangi dizilerde oynadı?
Yorumlar 22 yorum