HABER /  GÜNCEL

Fatih Bucak’a selam gönderme olayıyla ilgili flaş karar

Milli Savunma Bakanlığı Kars'ta ortaya çıkan ve acemi erleri sıraya dizip MHP Siverek belediye başkanı adayı Fatih Bucak’a selam gönderme olayıyla ilgili idari ve adli işlem başlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Sosyal medyada paylaşılan ve bir asker koğuşunda çekildiği anlaşılan videodaki olayın Mart 2018’de Kars’ta bulunan bir birliğimizde meydana geldiği tespit edilmiş olup, sorumlular hakkında gerekli idari ve adli işlemler başlatılmıştır” denildi.

Rütbeli bir askerin koğuşta erleri sıraya dizip “Seçime değil ölmeye geliyorum” diyen MHP Siverek belediye başkanı adayı Fatih Bucak’a selam gönderdiği görüntüler ortaya çıkmış ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu.

NE OLMUŞTU: Daha önce AK Parti’den Urfa milletvekili aday adayı olan Bucak aşiretinden Fatih Bucak, MHP tarafından Urfa’nın Siverek ilçesinde belediye başkan adayı yapılmıştı.

Adaylığıyla ilgili yerel bir televizyon kanalına konuşan Bucak, “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Selen Görgüzel evlilikleri ilk eşi kim kaç çocuğu var?
Selen Görgüzel kimdir kaç yaşında ilk eşi kim neden saklıyor?
Ünlü anketçiden bomba iddia Devlet Bahçeli Meclis Başkanı olabilir
AÖL sınav giriş yeri öğrenme sayfası TC ile giriş MEB ekranı
Konteynere fuhuş iddiasıyla baskın! İşin aslı bakın neymiş
3 aylar başlangıç tarihi 2020 hangi ayda olacak?
Yorumlar