HABER /  GÜNCEL

Ünlü anketçiden bomba iddia Devlet Bahçeli Meclis Başkanı olabilir

MAK Danışmanlık'ın başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmeleriyle ilgili elindeki son kulis bilgisini "şu anda kuvvetli bir şekilde konuşuluyor" diyerek patlattı...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ittifak kapsamında MHP'ye bazı jestler yapılacağını açıklamıştı. Uzun yıllar AK Parti'ye de anketler yapan MAK Danışmanlık'ın Başkanı Mehmet Ali Kulat, siyaset gündemine karıştıracak bir kulis bilgisini "kuvvetli bir şekilde  konuşuluyor" diyerek duyurdu. Ünlü anketçi Kulat'ın aktardığı na göre MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı olacak.

ŞU ANDA KUVVETLİ ŞEKİLDE KONUŞULUYOR... DW'de Nevşin Mengü'nün sunduğu 'Bire Bir' programında soruları cevaplayan MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti ile MHP ittifakını değerlendirirken, "Bir ihtimal şu anda kuvvetli bir şekilde konuşuluyor; Devlet Bahçeli'nin de büyük ihtimal TBMM Başkanı olma ihtimali var" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ'Yİ YAKINDAN TANIYANLAR BİLİR... "Devlet Bahçeli'yi yakından tanıyanlar bilirler. Böyle bir şeyi doğrudan talep edilmez, istenmez" diyen Mehmet Ali Kulat, "Diplomasi dili gibi politika diliyle böyle birşey uygun görülebilir" hatırlatması yaptıktan sonra şu kulisi paylaştı:

BAHÇELİ'NİN TALEBİ YOK AMA... "Devlet Bahçeli'nin bu anlamda 'Ben şurayı istiyorum' gibi bir talebi olmamış. Bahçeli'nin böyle bir talebi yok ama Cumhurbaşkanı böyle bir jest yapabilir. Onu ifade etmeye çalışıyorum."

BAHÇELİ TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN NE DEMİŞTİ?.. MHP lideri Devlet bahçeli, dün TBMM Grup Toplantısı'ndan sonra gazetecilerin sorularını cevaplamış ve MHP’nin Meclis Başkanlığı istediği iddiaları için “MHP’de pazarlık söz konusu olmaz. Partimizin karşısında bir Pazar vardır. Her türlü sebze orada bulunmaktadır. İsteyen alır, isteyen satar. Ama bizim partimizde olmaz. Meclis Başkanı henüz var” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli, ittifak görüşmelerinin ayrıntılarını açıkladı 30 büyükşehir

ÖNCEKİ HABERLER
AÖL sınav giriş yeri öğrenme sayfası TC ile giriş MEB ekranı
Konteynere fuhuş iddiasıyla baskın! İşin aslı bakın neymiş
Kartal deplasmanda Anadolu Efes'i devirdi
Fenerbahçe'den Karşıyaka'ya geçit yok
Dolar ve altında son durum akşam saatlerinde düşüşe geçti
Yasak Elma dizisi erken final yapıyor FOX'tan karar çıktı!
Yorumlar 13 yorum