BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,29
ALTIN 483,05
HABER /  MEDYA

Fatih Altaylı'dan bomba yazı! Galiba Mansur Yavaş kazanacak demeye başladım

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş'la ilgili son günlerde yaşanan gelişmelerin Yavaş'a desteği arttıracağını iddia etti.

Abone ol

Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan iddialar ve açılan soruşturmanın Yavaş'a yarayacağını söyleyen Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Mağduriyet ne kadar artarsa, güçlünün zayıfa yönelik tavrı ne kadar sertleşirse halkın desteği o kadar artıyor" dedi.

Altaylı, "Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday olduğu zaman, ona da benzer suçlamalarla saldırmıştı güçlü olan taraf. Bu saldırı Tayyip Bey'e seçimi kazandırmıştı. Herhalde hatırlıyorlardır" diye yazdı.

Galiba Mansur Yavaş kazanacak demeye başladım

Altaylı; "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kimin kazanacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu. Anketlerin büyük bölümü Mansur Yavaş derken, birkaçı da Özhaseki'yi önde gösteriyordu. Gazeteci her şeyden haberdardır diye bana soranlara 'Hiçbir fikrim yok' diyordum. Ancak iktidar kanadı Mansur Yavaş için öylesine cansiperane çalışmaya başladı ki, artık 'Galiba Mansur Yavaş kazanacak' demeye başladım'' ifadelerini kullandı. 

Saldırı Tayyip Bey'e seçimi kazandırmıştı herhalde hatırlıyorlardır

Önce seçime kısa süre kala ortaya bir takım iddialar attılar. Sonra da Yavaş hakkında bir soruşturma açıldığı haberleri yayıldı. Çok açık ki, bunlar Mansur Yavaş'a yarayacak şeyler. Mağduriyet ne kadar artarsa, güçlünün zayıfa yönelik tavrı ne kadar sertleşirse halkın desteği o kadar artıyor diyen Altaylı yazısını ''Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday olduğu zaman, ona da benzer suçlamalarla saldırmıştı güçlü olan taraf. Bu saldırı Tayyip Bey'e seçimi kazandırmıştı. Herhalde hatırlıyorlardır." sözleriyle bitirdi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ecem Karaağaç enerji yüklemesi tecavüzü skandal nedir?
Haydar Ali Yıldız aslen nereli eşi kimdir? AK Parti Beyoğlu'na onu seçti
Denizli'de evi enkaza dönen aileye ikinci şok! Birbirlerine sarılıp ağladılar
DHKP/C sanıklarına ceza yağdı!
Nusret Gökçe turizm işine girdi Park Hyatt oteli satın aldı
ABD Başkanı Trump seçimleri kazanması için kilisede kutsandı
Yorumlar 11 yorum