BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Facebook'un sahibine kardeş çalımı

Facebook'un sahibi Marc Zuckenberg'in kız kardeşi Google çalışanı oldu.

Abone ol

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in kız kardeşi de artık bir Google çalışanı oldu. Yani Google'da, Facebook'takinden daha fazla Zuckerberg çalışıyor demek yanlış olmaz.

Google, geçtiğimiz gün bir sosyal medya pazarlama firması olan Wildfire Interactive'i satın almasını duyurmasının yankıları sosyal medya sektöründeki yankıları sürerken, kullanıcıların 1.20120801113640.jpgilgisini çeken bir başka nokta vardı.

Wildfire Interactive'de Jr. Product Manager (Ürün Müdürü) olarak çalışan Arielle Zuckerberg. Arielle, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'ün kız kardeşi. Ancak Google tarafından Wildfire'ın satın alması ile birlikte bir Google çalışanı oldu.

TORPİL YOK

Arielle, abisi Mark Zuckerberg'ün firmasında çalışmak yerine, Google+ ile Facebook'un rakibi olan Google'ın bir çalışanı olmuş oldu. Zuckerberg'ün bir diğer kız kardeşi Randi Zuckerberg de başka projelerde yer almak için Facebook'taki görevinden ayrılmıştı.

Sosyal medya pazarlama firması olarak başarılı bir hizmet veren Wildfire'ın, bundan sonra Google+ için güzel işler başarması ve Google+'ın sosyal medyadaki varlığını güçlendirmesi de bekleniyor.