BIST 1.439
DOLAR 8,55
EURO 10,36
ALTIN 510,54
HABER /  MEDYA

Facebook'tan flaş karar! Türkiye'ye temsilci atayacak

Son dakika gelişmesi... Sosyal medya uygulamaları Türkiye'ye temsilci atayacağını açıklarken Facebook'un kararı merakla bekleniyordu. Facebook, "Türkiye'ye temsilci atama sürecini başlatmaya karar verdik." açıklaması yayımladı.

Abone ol

Türkiye'ye temsilci atama kararı veren Facebook, "Türkiye’de kısa süre önce yeniden düzenlenen ve sosyal medya platformları için yeni yükümlülükler getiren 5651 sayılı Kanun hakkındaki gelişmeleri ilk günden bu yana yakından takip ediyoruz. Yasadan etkilenen diğer bazı şirketler gibi, yeni düzenlemeler doğrultusunda Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdik." açıklaması yaptı.

"Türkiye'de temsilci atamaya karar verdik"

Facebook'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Facebook olarak ifade özgürlüğünün temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz ve bu değerleri korumak ve savunmak için küresel çapta çaba gösteriyoruz. Nitekim Türkiye'deki insanların yarısından fazlası arkadaşlarıyla ve aileleriyle iletişimde kalmak, fikirlerini ifade etmek ve işletmelerini büyütmek için Facebook'a güveniyor.

Türkiye’de kısa süre önce yeniden düzenlenen ve sosyal medya platformları için yeni yükümlülükler getiren 5651 sayılı Kanun hakkındaki gelişmeleri ilk günden bu yana yakından takip ediyoruz. Yasadan etkilenen diğer bazı şirketler gibi, yeni düzenlemeler doğrultusunda Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdik. Bu kararı alırken, platformumuzun kullanıcıların ifade özgürlüğü haklarını kullanabilecekleri bir yer olmasının bizim için taşıdığı önemin tekrar altını çizmek isteriz.

Aldığımız karar, Facebook Topluluk Standartları’nı ya da devlet kurumları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme süreçlerini değiştirmiyor. Dolayısıyla, bu ilkelere uygun olmayacak bir şekilde hareket etmemiz için ısrar edilmesi halinde temsilcimizi geri çekeceğimizi belirtmek isteriz. Devletten gelecek talepleri, bu ilkelerimizin yanı sıra Küresel Ağ Girişimi (Global Network Initiative) üyeliğimizin getirdiği sorumluluklarımız doğrultusunda ve Birleşmiş Milletler’in İş Dünyası ve İnsan Hakları Rehber İlkeleri’ne uygun şekilde incelemeye ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca kısıtladığımız içeriklerin detaylarını mevcut şeffaflık süreçlerimize uygun bir şekilde paylaşmayı sürdüreceğiz.

Türkiye’de yaşayan insanların ifade özgürlüğünün ve diğer insan haklarının korunmasına dair bağlılığımızın değişmeyeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

ÖNCEKİ HABERLER
Mesut Özil'den Fenerbahçe formalı paylaşım! Geçmiş ve gelecek...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Doğu Perinçek Cem Toker'e çok sinirlendi: Haddini bil, otur orada adam gibi
Hulusi Akar'dan Bağdat'ta terörle mücadele açıklaması: Bölge hassas bir dönemden geçiyor
1. dönem karne sorgulama 2021 dönem notu öğrenme nasıl olur?
Marketler darbe mi yapıyor? Bazı ürenlere yüzde 100 zam yapıldı
e-okul karne notları 2021 sorgulama ekranı TC ile giriş
Muğla'da kaçak kazı yapan defineciler buldu piyasa değeri 1 milyon lira
Devlet Bahçeli'den saldırı açıklaması: MHP'nin sokakta işi yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 56 gündür sessiz neden konuşmuyor
Yorumlar 4 yorum