BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  EKONOMİ

EYT'de son durum 2020 bütçesinde EYT yer alıyor mu?

Emeklilikte yaşa takılanları üzecek haber...2020 bütçesinde EYT yer almadı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'dan açıklama geldi.

Abone ol

Erken yaşta emeklilik bekleyenler, ilgili düzenlemenin 2020 yılında yapılacağını bekliyordu. Emeklilikte yaşa takılanlar, hükümetin yasal düzenleme yapması için siyasetçilerle görüşüp mitingler düzenlemeye başladı. Kamuoyunda uzun süredir tartışmalar, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na bakıldığında son buldu.

Bütçeden kaynak yok

2020 yılı içerisinde EYT konusunda düzenleme yapılacağına dair bir beklenti vardı. Yıllık programda, EYT'ye bir kaynak ayrılmadığı görüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, "2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Ekonomi Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir konuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi." ifadelerini kullanmıştı.

40 yaşında emeklilik mi olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "40 yaşında emeklilik mi olur" diyerek konuyla ilgili tavrını net bir şekilde ortaya koymuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Iğdır'da akılalmaz olay! Oyun oynarken tandıra düşen çocuk yandı
Geleceğe Nefes Ol kampanyası katılım belgesi alma nasıl olur?
Erdoğan'ın açıklamaları sonrası tutuştular! AB'den Türkiye'ye yeni mali kaynak
Fenerbahçe Beko'nun konuğu Bayern Münih
Süper Lig'de 11. hafta heyecanı başlıyor
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2020 DGS üniversite kontenjanları
Yorumlar 3 yorum