HABER /  SEÇİM

Erken seçimde 4 partinin seçim sloganları

1 Kasım erken seçimleri için AK Parti, CHP, MHP ve HDP nasıl bir sloganla yürüyecek? Sloganların 7 Haziran'dan nasıl bir farkı olacak? İşte cevabı...

Abone ol

Erken seçime doğru geri sayım başladı, Türkiye ikinci kez sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Partiler yaklaşık 1 ay sonra gerçekleşecek olan erken seçim öncesinde, seçim stratejilerini, beyannamelerini ve “slogan"ları üzerine son hazırlıklarını yapıyor. Peki partilerin sloganları 7 Haziran'a kıyasla nasıl değişecek?

Habertürk gazetesinden Lütfi Erdoğan, partilerin seçim sloganlarını masaya yatırdı. İlk olarak AK Parti'nin seçim sloganının masaya yatırıldığı haberde, aday tanıtım toplantısında, “İlk günkü aşkla" ve “Haydi Bismillah" sloganlarının öne çıktığı; sloganlarda partinin “öze dönüş" politikasının etkisi olduğu  belirtildi.

ak-parti-logo.20150929124555.jpg

7 HAZİRAN FARKLIYDI

Partiler, 7 Haziran seçimlerinde farklı sloganlar kullanmıştı. AK Parti, “İstikrara oy verin" sloganıyla seçmen karşısına çıkmıştı. CHP “Milletçe alkışlıyoruz" sloganını kullanmıştı. MHP ana sloganını, “Bizimle yürü Türkiye" HDP, “Yeni yaşam" olarak belirlemişti.
 chp-logo.20150929124459.jpg

CHP'NİN SLOGANI: ÖNCE TÜRKİYE

CHP'nin 1 Kasım için sloganı "Önce Türkiye".CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, şair Cahit Sıtkı Tarancı'nın “Olursa bir şikâyet ölümden olsun" dizeleriyle seslendiği “Memleket isterim" şiirini okuduğu reklam filmi televizyon kanallarında yayınlanmaya başlandı. Filmde, Kılıçdaroğlu'nun “Önce insan" ve “Önce birlik" mesajının ardından, “Önce Türkiye" sloganı vurgulanıyor.

mhp-logo.20150929124520.jpg

MHP: ÜLKENİN GELECEĞİNE OY VER

MHP, “Ülkenin Geleceğine Oy Ver" sloganıyla seçmenin karşısına çıkacağını duyurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli , milletvekili adaylarını ve seçim beyannamesini tanıtacağı toplantıyı 3 Ekim'de yapacak. Toplantıda, verilecek diğer mesajlar da açıklanacak.

dp-logo.20150929124533.jpg
HDP KULİSLERİNDEN FARKI SLOGANLAR...

HDP'de ise slogan belirleme çalışmaları son aşamaya geldi. 2 Ekim'de seçim beyannamesini açıklayacak olan HDP yöneticileri, reklamcılarla bir araya geldi. HDP'nin beyin takımı, “Büyük insanlık", “İnadına barış" ve “Yönetmeye hazırız" şeklindeki üç vurgu üzerinde duruyor. HDP kulislerinden yansıyan bilgilere göre, “Bizler yönetmeye", “Bizler hükümete" ve “Barış kazanacak" sloganlarından biri kullanılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Paramparça son bölüm-35. bölüm fragmanları
Güneşin Kızları son bölüm-16. bölüm fragmanları
Daha İnovatif Bir İşyeri İçin 10 Tavsiye
Şırnak'ta jandarma komutanlığına PKK saldırısı
Şırnak'ta iki ayrı saldırı yaralılar var
Bugün kandil mi var 2020 dini günler Diyanet takvimi
Yorumlar 5 yorum