BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

Erkek erkeğe öpüşmek çirkin

Durak, birliğin Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür Merkezi'nde başlayan toplantısında şunları söyledi:

Abone ol

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, “Belediyelerimiz, BELDES projesi ile ek destek alacak” dedi.

Durak, birliğin Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür Merkezi'nde başlayan toplantısında yaptığı konuşmasına, “Ben 20 yıldır erkek erkeğe asla kimseyle öpüşmüyorum. Bu çok çirkin bir şeydir ve tasvip etmiyorum. Sizlerden de benim bu 20 yıllık yasağıma destek vermenizi istiyor ve erkek erkeğe öpüşmemenizi öneriyorum” diyerek başladı.

Belediye başkanlarını, belediyeye işçi almamaları konusunda uyaran Durak, ”Yıllar önce DSİ'de memur olarak görev yaptım. O dönemde babamın bir arkadaşı oğlunu işe almamı istedi, aldım. Daha sonra ikinci oğlunu işe almamı istedi, onu da aldım. Bunların yerini değiştirmemi istedi, onu da yaptım. Daha sonra bu kişiler ve çevresindekiler siyaseten bana muhalif oldular. Bu yüzden belediyeye işçi almıyorum” diye konuştu.

Özelleştirmenin belediyeler için faydalı olduğunu savunan Durak, belediyelerin küçülme ile büyüdüklerini, bunu Ankara'nın da yapması gerektiğini kaydetti. Belediye başkanlarından, belediyelere ilişkin bazı kanunların çıkarılması konusunda hükümete ısrarcı davranmalarını isteyen Durak, şöyle konuştu:

“Belediyelerimizle ilgili bazı kanunlarımız çıktı. Norm kadro meselesi vardı, revize edilip yakında yeniden çıkacak. Personel alımına ilişkin kanun çıktı, genelge çıktı, yakında uygulama başlayacak. Bununla birlikte belediyeler doğrudan personel alımına gidebilecek. Belediye kesintileri ile ilgili kanun ise henüz çıkmadı. Hazır seçim yaklaşırken bunun da çıkması için hep birlikte siyasilerimize rica edelim. Belediyelerimiz, yakında Belediyelere Destek adlı BELDES projesi ile ek destek alacak. Nüfusu yaklaşık 10 bin olan belediyelerimiz 180-200 bin YTL civarında ek gelire kavuşacak.”