HABER /  ANKET

Erdoğan'ın masasındaki bomba anket

Başbakan Erdoğan'a sunulan KONDA şirketinin son anketine göre AK Parti oyları ne durumda?

Erdoğan'ın masasındaki bomba anket

Başbakan Erdoğan'a sunulan son ankette AK Parti'nin oy oranında 1-2 puanlık oynamanın CHP'ye kaydığı dikkat çekti.

Geçtiğimiz Ekim ayında anket yapan KONDA AK Parti'nin oylarının yüzde 50'yi aştığını açıklamıştı. Yine bir TV programına konuk olan ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu ise, özellikle 17 Aralık sürecini değerlendirip, yerel seçimler öncesi siyasi partileri ve seçmeni analiz ederek, "AK Parti yüzde 40 alırsa milli desteği alır" açıklamasında bulunmuştu.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşananlar AK Parti'nin oy oranlarında nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusuydu. Özellikle son yapılan anketlerde AK Parti'nin oy kaybettiği ve CHP'nin yükselişe geçtiği iddia ediliyordu. Gözlerin çevrildiği anket çalışmalarına KONDA sonuncusunu ekledi.

Yaptığı anketlerle seçimleri tutturmasıyla bilinen araştırma şirketi KONDA'nın son anketi AK Parti'nin oylarında bir düşüş olmadığını gösterdi.

BAŞBAKAN'A SUNULAN SON ANKET

Başbakan'ın masasında bulunan anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 47,7 gözüküyor. AK Parti'yi yüzde 28,2 oyla CHP takip ediyor.

KONDA araştırma şirketinin son yaptığı araştırmanın şonuçları şöyle;

AK PARTİ: 47,7
CHP: 28,2
MHP: 14,4
BDP: 5,9
Diğer partiler: 3,7

4-anket.jpgNabza göre anket aynı gün yayınlanan 4 anketten hangisi doğru?

Yerel Seçimlere iki ay kala, aynı gün medyada yer alan dört anket de farklı sonuçları ile okuyanları hayrete düşürüyor. (TIKLA 4 ANKETİ GÖR)


Yorumlar 192 yorum