BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Afrin açıklaması 'Geri adım yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Sanayi Odası'ndaki programda konuştu. Afrin operasyonuyla ilgili 'Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok' diyen Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı 'kısıtlı olsun' açıklamasını yapan ABD'ye resti çekti. Erdoğan, 'Geri adım atmak yok' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin Harekatına ilişkin son bilgileri paylaşarak flaş açıklamalarda bulundu. Operasyonu eleştirenlere en net cevabı veren Erdoğan, 'Afrin hallolacaktır, Afrin'den geri adım atmak yok.' dedi. Terör örgütünün Reyhanlı'daki saldırısına da değinen Erdoğan, bu saldırıların karşılıksız kalmayacağını ifade etti.

Erdoğan'ın açıklamaları:

- Bugün kahraman güvenlik güçlerimiz sınırlarımızın içinde ve dışında, yakın tarihimizin en büyük mücadelelerinden birini yürütüyor. Sınırlarımız boyunca oluşturulmak istenen toprak bütünlüğümüzü alenen tehdit eden terör koridoruna ilk hançeri Fırat Kalkanı ile vurmuştuk. Bazı yazar çizerler, Kürtlere karşı operasyonlar olarak ilan edip hedeften saptırma gayreti içerisine giriyorlar. Bizim Kürt vatandaşlarımızla bir sorunumuz yok. Olay, Kürt koridoru meselesi de değildir. Olay, terör koridorunu bizim yok etme meselesidir. 

"AFRİN HALLOLACAKTIR, AFRİN'DEN GERİ ADIM ATMAK YOK"

- Kürt koridoru nedir, terör koridoru nedir, bunu ben burada anlatacak değilim. Bunu kendilerinin anlaması lazım. Şu anda kuzeyinde Suriye'nin, bize karşı yönelmiş, kaç yıldır devam eden tacizler var. Bugün yine Hatay'da attıkları havanla bir şehidimiz var. Böyle bir mücadele içinde şehidimiz olacak, gazilerimiz de olacak. Bu karşılıksız da kalmayacak. Bunun bedelini çok çok ağır ödüyorlar, ödeyecekler. Bu konudaki kararlılığımız ortadadır. Afrin hallolacaktır, Afrin'den geri adım atmak yok. Biz bunu Rus dostlarımızla da konuştuk, diğer koalisyon güçleri ile de konuştuk. 

5 bin tır silah getirdi Amerika bu bölgeye. Bütün bunlar nereye dağıtıldı? Bu terör örgütlerine dağıtıldı. Bugün Suriye'nin kuzeyinde Amerika'nın 20 kadar üssü var. Bunları bütün halkımın bilmesi lazım. Şu ana kadar dürüstlüğü göremedik biz de Rusya ile yaptığımız görüşme çerçevesinde şu anda yolumuza devam ediyoruz. 

"HİÇ KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK"

- Tüm dünyaya ilan ediyorum. Ülkemizin, hiç kimsenin bir karış toprağında gözü yoktur, olmamıştır. Hepimizin gözü önünde Suriye topraklarının bir kısmı üzerinde bölge halklarının tarihi gerçekleri ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir yapı inşa edilmeye çalışılıyor. Bu yapı, Suriye, Irak, İran, tüm bölgemiz için de aynı derecede hayati bir tehdittir.  Suriyeli kardeşlerimiz kendi evlerine dönme imkanı da bulacaktır. 

Sıcak gelişme! Reyhanlı'ya roketli saldırı! Yaralılar var...Sıcak gelişme! Reyhanlı'ya roketli saldırı! Yaralılar var...Sıcak gelişme! Reyhanlı'ya roketli saldırı! Yaralılar var...Sıcak gelişme! Reyhanlı'ya roketli saldırı! Yaralılar var...HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 İdlib ve Afrin'de aynı güven iklimini tesis ettiğimizde yüz binlerce Suriyeli kardeşimiz kendi evlerinde hayatlarını sürdürme imkanına kavuşacaktır. Yaklaşık 13 milyon Suriyelinin çektiği acılar başkalarının umrunda olmayabilir ama bizim umrumuzdadır. Türkiye Afrin'de Kürtlere karşı değil, oradaki terör örgütüne karşı mücadele etmektedir. Afrin'de yüzde 55 Arap var, yüzde 35 Kürt var, diğeri Türkmen. Ama orada bir terör örgütü var. Terör örgütünün baskısı ortadan kalktığında bizen en büyük teşekkür Afrin'deki Kürt kardeşlerimizden, Arap kardeşlerimizden, Türkmen kardeşlerimizden gelecektir. 

- Hain projenin nihai hedefinin Türkiye olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekir. Bu ülkede kimse saf değil, aptal da değil. 

ABD'YE YANIT: AFGANİSTAN'DA SİZİN SÜRENİZ BELLİ OLDU MU?

ÖNCEKİ HABERLER
İzzet Yıldızhan'ın çocuğu kimden? Eşi yok 9. çocuğu yaptı
Aslanlar Afrin'den mesaj gönderdi! Top mermisinin üzerinde...
PKK Hatay'da AFAD çadırını vurdu! Ölü ve yaralılar var...
PKK PYD'den bu kez de Ceylanpınar'ı hedef aldı! Asker yanalandı
Kocaeli hava bozdu kar başladı son durum
İlker Başbuğ'dan Zeytin Dalı yorumu!
İran'dan Türkiye'ye son dakika Afrin çağrısı!
MİT'e büyük iş düştü Afrin harekatındaki görevleri neler?
KYB'den akıllara zarar Afrin açıklaması! İzin verin girelim
Taşeron kadro listesi 2018 isim isim ilk başvuru sonuçları
Yorumlar 29 yorum