HABER /  EĞİTİM

Erdoğan'a dershane çağrısı

Dershane yöneticileri bir toplantı düzenleyerek dershanelerin kapatılma kararını masaya yatırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dershaneleri kapatacağız!’ açıklamasının ardından yoğun tartışmalara konu olan dershaneciler, sektörün geleceğini masaya yatırdı. Antalya’da bir araya gelen 600 dershane yöneticisi, Başbakan’a çağrıda bulunarak, “Dershaneler hukuken kapatılsa bile fiilen kapatılamaz” mesajını verdi.

‘Bir yol Ayrımında Türkiye’de Dershanecilik’ başlığıyla yapılan forumda söz alan sektör temsilcileri, dershaneler konusunda Başbakan’ın yanlış bilgilendirildiğini ifade ederek dershanelerin hukuken kapatılsa dahi, fiilen kapatılmasının mümkün olmadığının altını çizdi.

DERSHANELER MİSYONLARINI SÜRDÜRECEK 

Başbakan’ın özel okullara dönüştürme teklifini de değerlendiren dershane temsilcileri dershanelerin özel okulların muadili olmadığını belirterek, “Bu teklifin hem fiziksel hem de diğer koşullar itibarıyla reel bir karşılığı yoktur. Dershaneler gerekli değişim ve dönüşümleri dikkate alarak misyonlarını sürdürecektir” dediler.

İçleri yandıkları halde Başbakandan çekinildiği için ortak bir ses verememekten yakınan dershaneciler, devletin önce temel eğitimde ve ortaöğretimde alt yapı, donanım ve insan kaynakları ile okullar arasındaki farklılıkların giderilmesi gibi asıl sorun alanlarına odaklanması gerektiğini söylediler.

Sektör temsilcileri, dershaneler konusunda net bir politika ve karar oluşmadan kamuoyuna yapılan açıklamaların kafa karışıklığı yaratarak herkese zarar verdiğine işaret ettiler.

ÖNCEKİ HABERLER
Sokak ortasında doğum kamerada
Zorunlu trafik sigortasına büyük zam
Erdoğan'dan önemli İmralı açıklaması
AK Parti MKYK başladı
İstanbullulara kötü haber
Bocuk gecesi nedir 2020 nerede yapılıyor Bocuk gecesi tarihi
Yorumlar