BIST 9.722
DOLAR 32,57
EURO 34,96
ALTIN 2.422,30
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan yılın Müslüman lideri oldu

Anket sonuçları "Preporod" gazetesinin son sayısında açıklandı.

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Bosna-Hersek İslam Birliği'nin yayın organı " Preporod " gazetesinin yaptığı anket sonucunda, 2012 yılının " Müslüman Lideri " seçildi.

ERDOĞAN ULUSA SON KEZ SESLENDİ... DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Preporod gazetesinin, 2012 biterken, yılın olayı ve yılın kişisini belirlemek amacıyla yaptığı, çok sayıda Boşnak ünlü, ilim adamı, akademisyen, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve okuyucunun katıldığı anketin sonucu gazetenin son sayısında açıklandı.

Buna göre Recep Tayyip Erdoğan, ankete katılanlar tarafından, 2012 yılı boyunca İslam'a ve Müslümanlara yaptığı katkılar dolayısıyla "2012'nin Müslüman Lideri" seçilirken, Filistin'in Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla 132 ülkenin desteğiyle "üye olmayan gözlemci devlet" statüsü kazanması da yılın en önemli olayı olarak belirlendi.

ERDOĞAN BDP'YE YÜKLENDİ... DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Ankete katılan El Cezire Balkans Genel Müdürü Tarik Cociç, gazetede yer alan değerlendirmesinde, Türkiye'nin siyasi ve politik anlamda dünyanın en önemli ülkelerinden biri olduğunu belirtti. Cociç, "Özellikle Suriye krizi boyunca attığı adımlar Türkiye'nin gelişimini ortaya koymakta" ifadesini kullandı.