BIST 1.092
DOLAR 7,04
EURO 8,40
ALTIN 462,83
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan ve Bahçeli seçim tarihi için anlaştı

Cumhur İttifakı'nın ortakları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim tartışmalarını "gereksiz" bularak seçim için 2023'te mutabık kaldı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, geçtiğimiz gün Beştepe'de bir araya geldi. İki lider arasındaki görüşme 50 dakika sürdü ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi. Erdoğan ve Bahçeli tokalaşmadı, poz verirken de aralarına 1.5 metre mesafe koydular.

Son olarak 27 Mayıs'taki Yassıada Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışında bir araya gelen iki lider, bu görüşmelerinde seçimlerin hangi tarihte gerçekleşeceği hususunda tarih belirledi.

MHP'den Meclis başkanlığı için tam destek

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, temmuz ayında gerçekleştirecek Meclis Başkanlığı seçimi için Erdoğan'a tam desteğini sunan Bahçeli, konuyla ilgili olarak "MHP aday çıkarmayacak, AK Parti'nin adayını destekleyecek. Takdir sizin" dedi.

Seçim için 2023 dediler

İki lider aynı zamanda erken seçim tartışmalarını da ele aldı. Erken seçim tartışmalarını "gereksiz" bulduğunu belirten Cumhur İttifakı'nın ortakları seçim takvimi için "2023'te teyitleştiği" bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Vahap Küçük LCW sahibi neden öldü ölüm sebebi nedir?
Koronavirüs salgını sonrası büyük değişim vurgusu
TÜBİTAK 13 personel alımına çıktı işte başvuru adresi
Hadımköy'de minibüs devrildi çok sayıda yaralı var
Cuma mesajları resimli güzel cuma tebrik sözleri 2020
Çeşme kaymakamı neden görevden alındı yerine kim geldi?
Yorumlar 10 yorum