HABER /  POLİTİKA

Erdoğan Muğla'da vatandaşlara seslendi! Size buradan müjde veriyorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'da önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Muğla'nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak projeyi ve Milas ilçesine doğalgaz getirileceği müjdesini verdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim mitinglerinden birini daha yaptıç Erdoğan Muğla'da vatandaşlara seslendi.

Muğla'da muhalefet partilerine yüklenen Erdoğan Muğla'nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sandras içme suyu projesine bu yıl başlnacağını ve Milas ilçesine doğalgaz getirileceği müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satrıbaşları:

MÜJDEYİ BURADAN VERİYORUM: Geçtiğimiz yıl Muğlamıza yerli ve yabancı 4,5 milyon turist geldi. Muğla'nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak projeye bu yıl başlıyoruz. Muğla'nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sandras içme suyu projesine bu yıl başlıyoruz. Milas'a doğalgaza getireceğimizin müjdesini buradan veriyorum.

MUĞLA'YA CUMHUR İTTİFAKI YAKIŞIR: Muğla'ya hizmet yakışır, Muğla'ya eser yakışır, Muğla'ya yatırım yakışır, Muğla'ya AK Partibelediyeciliği yakışır, Muğla'ya Cumhur İttifakı yakışır.Memleket işi gönül işi diyerek, belediye işi gönül işi diyerek yanımızda olmaya var mısınız? Muğla'yı yıllarca CHP yönetimi yönetti mi? Ne yaptılar? Artık benim milletim bu CHP zihniyetine dersini şu sandıkta versin. Bodrum'u yıllardır sel alıp götürüyor. Her türlü rezillik orada ve hiçbir altyapı yok. Hangi ilçeye bakarsan bak hiçbir altyapı yok. 37 gün kaldı. Çalışalım ve bu işi bitirelim.

20 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK: 17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Ne diyor Ziya Paşa; Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 79 adet yeni derslik kazandırdık. Önümüzdeki sene toplamda 4 bin kişi kapasiteli 3 adet yurt binası daha açıyoruz. İlçelerimizde yapılacak yurtlarla ilgili arsa tahsisi ve proje çalışmaları sürüyor. Spor salonları Muğla'ya, Fethiye'ye, Milas'a gençlik merkezleri yaptık. Muğla'ya yeni bir stat kazandırma ve mevcut stadın yerini de Millet Bahçesi yapma çalışmalarımız sürüyor. Ama yetmez, Millet Bahçesi'nin bir köşesine de inşallah yaklaşık bin metrekarelik Millet Kıraathanesi yapacağız.

YATIP KALKIP KUMARLA MEŞGULLER: Ben Kıraathane diyorum CHP'liler ne anlıyor kumarhane. Bunlar tabi yatıp kalkıp kumarla meşguller. Kıraathane nedir diye sorsan bilmezler. Kıraathane okuma evidir. Bu kıraathanede çay, simit, kek, pasta bunlar olacak ve her türlü hizmet olacak. Benim gençlerim oraya gelecekler hem derslerini çalışacak hem de orada çaylarını, kahvelerini içmek suretiyle benim ne devletim varmış benim ne belediyem varmış diyecek. İşte biz hizmet belediyeciliği diyoruz. 

33 TESİSİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK: Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,1 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 500 yataklı Muğla Devlet Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu 10'u hastane olmak üzere toplam 33 tesisi şehrimize kazandırdık. Biz Milas'taki hastaneyi bitirmek üzereyiz. Fakat Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Bodrum'da müteahhitten kaynaklanan bir sebepten gecikme yaşandı onu da çözüyoruz. Muğla'da 3 bin 320 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı ile toplam 321 bin Muğlalı vatandaşımızın sorununu çözdük.  

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu sayfası TC ile giriş
UEFA Avrupa Ligi son 16 eşleşmeleri belli oldu
Hamza Hamzaoğlu: Akhisarspor ile görüştüm
Çocukları saran tehlike 'besin alerjisi' belirtileri nelerdir?
Renault ve Dacia Cenevre Otomobil Fuarı'nda canlı izlenecek
Şehit kimlikleri belli oldu mu 33 şehit nereli isimleri tam liste
Yorumlar 6 yorum