BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan en büyük meydanı açıkladı

Başbakan Erdoğan, MÜSİAD'ın düzenlediği iftar organizasyonunda yaptığı konuşmada "En büyük meydan Taksim değil, Kazlıçeşme" dedi.

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da MÜSİAD'ın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.Yemek sonrası bir konuşma yapan Erdoğan, Gezi Parkı olayları ve Mısır'daki askeri darbeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Taksim'deki olaylare ilişkin "Kimin kim olduğu ortaya çıkıyor" diyen Erdoğan, "En büyük meydan Taksim değil, Kazlıçeşme" ifadesini kullandı ve ekledi:

"Kazlıçeşmeden daha büyük olanı sandıktır."

Erdoğan, nerede ve kime karşı olursa olsun bütün darbelere karşı olduklarını ifade ederek, "Darbe halkların geleceğinin katilidir" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Eğer meydanlar bir gösterge ise Mısır'ın hemen her şehrinde toplanan milyonları nereye koyacaksınız? Biz Türkiye olarak çok net bir ilkeden bahsediyoruz; iktidarda kim olursa olsun, hengi ülkede olursa olsun, her darbe gayri meşrudur.

Her darbe kime karşı olursa olsun, demokrasinin halkların geleceğinin katilidir. Biz Türkiye olarak yakın tarihimizde maalesef 4 darbe yaşadık. Her darbe farklı kesimleri hedef aldı. Darbelerden rant sağlayandalar da oldu. Ancak zaman geçtikçe halk, sandıkta tepkisini çok net şekilde ortaya koydu. Darbecilerin cezalandırıldığını gösterdi.

İNSANLIK ONURU İÇİN

Bazıları darbeleri demokratik olarak nitelendirebilir. Ama insanlık onurunun gerektirdiği duruş, hiç 'ama' demeden 'ancak' demeden her darbeye karşı durmaktır.

Geçmişte darbeler askerin sokağa çıkması, sıkıyönetim ilan etmesi, televizyon ve radyoları işgal etmesiyle gerçekleşiyordu. Bugünlerde ise ise Mısır'da gördüğümüz gibi meydanlar; medya, sosyal medya illegal gösterilere zemin hazırlıyor ve silahlı güçler onun arkasından gelebiliyor.

Tüm bu projelerin hesaba katmadığı bir şey var; onların nasıl tuzakları varsa, Allah'ın da tuzağı var, halkların da tuzağı var. Onların çok parası olabilir, arkalarına sermayeyi alabilirler ama milletin bir duası, bütün bu tuzakları alt üst etmeye ziyadesiyle yeter.

Biz her zaman dik duracağız, hakkın ve haklının yanıda duracağız. Ben burada millete ve tüm insanlığa şunu haykırıyorum; omurgalı olalım. Hayatımız, vaadedilen süre ne kadarsa o kadar olacaktır. Hayat dolarlarla, Euro'larla uzamıyor.

28 ŞUBAT ŞAHSIMI HEDEF ALDI

28 Şubat darbesi şahsımı ve MÜSİAD'ı da hedef aldı. Biz o dönemde umutsuzluğa kapılmadık. Ne kadar üzerimize gelirlerse gelsinler "ya sabır" dedik. Sadece seccademizle dertleştik. O gün bize zenci muamelesi yapanlar, bugün ortada yoklar.

Geçmişte yaptıkları gibi meydanları terörize ederek üzerimize gelebilirler. Taksim'de falan gelip şiddet estiren olabilir, bunlara üzüldünüz mü? Sakın üzülmeyin, kimin kim olduğu ortaya çıkıyor.

TURNUSOL KAĞIDI GİBİ

Bugünler adeta turnusol kağıdı gibi herkesi ortaya çıkarıyor. Ne oldu? Geldiler, geçtiler ve gittiler. Türkiye her geçen gün daha iyiye birlik ve beraberlik içerisinde yürüyecektir.

En büyük meydan Taksim değil, Kazlıçeşme'dir. Bunu unutmayın. Kazlıçeşme'den daha büyük bir meydan var o da sandık meydanı. Bu meydanlar geleceğe çok farklı birşekilde işaret fişeğini ateşler.

Geçmişte yaptıkları gibi medya ile üzerimize gelebilirler, iftiralar atabilirler. Geçmişte yaptığımız gibi sadece Allah'a inanacağız, aziz milletimize güveneceğiz."

ÖNCEKİ HABERLER
İsrail askerleri bunu da yaptı
İsrail askerleri bunu da yaptı
12 Temmuz 2013 İngiltere Basın Özeti
12 Temmuz 2013 İngiltere Basın Özeti
AİHM Macar Magyar Garda'nın kapatılmasını haklı buldu.
AİHM Macar Magyar Garda'nın kapatılmasını haklı buldu.
Mücella Yapıcı için karar verildi
Mücella Yapıcı için karar verildi
İşte palalı saldırganın yakalanma nedeni
İşte palalı saldırganın yakalanma nedeni
AK Partili Zeyid Aslan yine ağzını bozdu
AK Partili Zeyid Aslan yine ağzını bozdu
Her şeyden habersiz bakışı yürekleri dağladı
Her şeyden habersiz bakışı yürekleri dağladı
İşte 4 partinin anlaştığı 48 madde
İşte 4 partinin anlaştığı 48 madde
SBS bu gece açıklanıyor
SBS bu gece açıklanıyor
Adliye önünde bekleyiş sürüyor
Adliye önünde bekleyiş sürüyor