BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan Başbuğ'a böyle sahip çıktı

Başbakan Erdoğan, Habertürk yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor...

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek, programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tutuklu askerlerin durumuna ilişkin konuşan Erdoğan, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a sahip çıktı:

"İlker Başbuğ'un tutukluluğunu 'terör örgütü mensubu' diyenleri tarih affetmez."

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

TSK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları özetle şöyle:

"Ne yargının yürütme, ne yürütmenin yargı üzerinde bir üstünlüğü olamaz. Hepsinin anayasanın tanımladığı o kategoride hizmetini vermesi lazım. Başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere diğer generallerimiz hiçbirisine kalkıp da bir alışılmış anlamda 'terör örgütü mensubu' demek çok ciddi bir yanlıştır ve bu affedilemez. İlker Başbuğ'un tutukluluğunu 'terör örgütü mensubu' diyenleri tarih affetmez.

Bir defa TSK bir örgüttür ama terör örgütü değildir. Bu anayasal örgütün başıdır dersen eyvallah. Ama terör örgütü dediğin zaman affedilir bir yanı yok. Bu çok ciddi bir yanlış. Mesela orada emekli olan komutanlarımız var generaller var. Bu noktadaki yaklaşım tarzı çok yanlış. Belli makamlarda olan insanlar bazı insanaları artık öyle bir hale getirmiştir ki, bu kaçar mı, durur mu bunu bilir.

İSTİHBARAT PAYLAŞIMI İYİ

Biz 10 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Şimdi birkaç yıldır terörle mücadelede istihbarat paylaşımında iyi bir noktaya geldik. Geçmişte paslaşmalar olmuyordu, ciddi sıkıntılar yaşıyorduk.

Gerek Genelkurmay Başkanım, gerek kuvvet komutanların, üst komuta kademesi araziden çıkmıyor. Genelkurmay Başkanı operasyonu yürütüyorsa, kuvvet komutanları o operasyonu yürütüyorsa moral başka oluyor. Sürekli içiçeyiz, benimle olsun, Cumhurbaşkanımızla olsun. Bu aşağıya güven veriyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Öfkeli kalabalığa korumasız girdi
Erdoğan'dan Altaylı'ya kumarhane cevabı
Eski bakanlardan Necdet Menzir vefat etti
Bilim adamları ilk kez görüntüledi
Minibüs alev topuna döndü
Erdoğan enerjisinin sırrını açıkladı
Rumlardan Mali'ye 2 bin 364 tüfek
Clinton'dan duygusal veda
Mehmet Ağar tahliye olacak
Rambo'dan silah yasağına destek
Yorumlar 32 yorum