BIST 1.121
DOLAR 7,82
EURO 9,14
ALTIN 472,69
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan adına 'racon' kesenler şokta! Bu laflar kime?

Cumhurbaşkanı Erdoğan adına racon kesen köşe yazarları grup toplantısındaki zehir zemberek açıklamaların şokunu yaşıyorlar. Erdoğan 'beyefendi böyle istiyor' diyerek kendisi adına konuşanları bu kez çok sert uyardı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin bugünkü grup toplantısında 'işin altından kalkamayan ve tembellik yapanların' kendisini öne sürerek savunma yapmalarına sert çıktı. Daha önce de bazı köşe yazarlarını kendisi hakkında racon kestikleri için uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu uyarısını da hatırlatarak bu kez uyarıyı tembellik yapıp Külliye'nin arkasına sığınanlara yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: 

"BEYEFENDİ BÖYLE İSTİYOR DEYİP SIYRILMAYA ÇALIŞIYORLAR"

"KENDİ AİLEM DE DAHİL"

Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Bugün saydınız tek tek, sözleriniz bürokratik yapıya mıydı? Benim adıma özellikle bakanlar dediniz..." sözlerine yanıt verirken de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepsine, hepsine. Tepeden tırnağa tepeden tırnağa, istisnası yok. Kendi ailem de dahil." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Size spesifik şikayetler mi geldi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Tabii canım hepsi geliyor. Kimse de bizi affedersiniz kullanma yoluna gidemez. 'Beyefendi böyle dedi, Cumhurbaşkanı böyle dedi'. Geliyor karşıma, kardeşim kim söyledi? Filanca söyledi, ne söyledi? 'Beyefendi böyle dedi'. Ver ismini. Ama... Ne aması? Ver işte. Şikayet ediyorsan ver ismini, ben de hakkından geleyim. Görevden almaksa görevden alırım. Olanları görüyorsunuz. Biz, artık bu makamı kullandırtmayacağız. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Çünkü bu makamlar öyle sahtekarların, dolandırıcıların kullanacağı makamlar değil."

"Son zamanlarda daha sık kulağıma gelmeye başlayan bir hususu paylaşmak istiyorum. Nerede işinin altından kalkamayan, nerede tembellik yapan biri varsa hemen şu tarz ifadelerle sıyrılmaya çalışıyor; "Beyefendi böyle istiyor, Cumhurbaşkanımız, Külliye böyle istiyor." Ömrümde görmediğim insanların tavsiyesine kadar her konuda kullanıldığı anlaşılıyor. Peki bunun ispatı var mı, ağzımdan çıkan böyle bir söz var mı? Yok.

"BİRİSİNE TAVIR KOYACAKSAM BUNU BİZZAT KENDİM YAPARIM"

Daha önce ahkam kesenlerle ilgili rahatsızlığımı belirtmiştim. Tekrarlıyorum. Eğer ben birisine bir şey söyleyeceksen, tavır koyacaksam, kimseyi aracı kılmaya ihtiyacım yok. Bunu bizzat kendim yaparım."

Kafasında kırk tilki dolaştıran sinsi tiplerden, riyakarlardan hiçbir zaman olmadık, olmayacağız. 

"BABAMIN OĞLU OLSA KAPIDAN GERİ KOYUN"

Milletimizle aramıza kimseyi sokmamak için yedi düvele meydan okuduk. Birilerinin çıkıp milletimizle aramıza girmesine izin veremeyiz. Beyefendi, Cumhurbaşkanı böyle istiyor sözü, adeta bürokratik oligarşinin yeni bir şifresi haline dönüştü. Kim olursa olsun, sorun çözme makamında olduğu halde sürekli şikayet eden, bizi bahane ederek kendini temize çıkarmaya çalışan herkes benim gözümde başarısız kişidir. Bunu böyle bilin. Bakan bakanlığını tıkayacak, bürokrat bürokratlığını tıkayacak ondan sonra da suçu bize atacak. Önüme getirilen tüm konularda kararımı muhataplarıma olumlu veya olumsuz olarak açıkça ifade etmişimdir. Arkadan başka işler çevirmek asla tarzım değildir. Tarzımız doğruya doğru yanlışa yanlış demektir. Yeni bir bürokratik oligarşi tesis etmeye çalışmaları asla kabul edilir değildir. Şahsımın adı kullanılarak kurallar kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem. Ben bir bürokratımı aramıyorsam babamın oğlu olsa kapıdan geri koyun. 

"HEPSİ DOLANDIRICI, SAHTEKAR"

Adımı kullanarak size kim geliyorsa benden bir telefon almıyorsanız bana sorun. Bunu teyit etmiyorsam bu insanları lütfen gönderin. Ne demek adımı kullanmak? Bu bizim siyaset etme anlayışımıza terstir. Bunu yapanlar hepsi sahtekardır, dolandırıcıdır. Bunlara yol vermeyin. İsmimi, unvanını kendi yanlışına alet etmeye kalkan hiçkimseyi affedemem. Meclis'teki, partideki, Cumhurbaşkanlığındaki özel kalem görevlileri ile şahsıma iletmelerini rica ediyorum. 

ÖNCEKİ HABERLER
Zekeriya Öz'ün kayınbiraderine tutuklama
Ufak Tefek Cinayetler 7.bölüm fragmanı yeni bölüm neler olacak?
ABD'deki Zarrab davasıyla ilgili flaş yakalama kararı
İğrenç adam! Genç kadın şantaja boyun eğmedi!
Trump'ın kızı gelecek diye bakın ne yaptılar!
Masterchef Didem kimdir yaşı kaç Didem Devay boyu kaç cm?
Yorumlar 22 yorum