HABER /  POLİTİKA

Erdoğan açık yüreklilikle söyledi: Biz de geç kaldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, il müftüleri toplantısında yaptığı konuşmada "FETÖ ile gerçek mücadele sacede bizim dönemimizde yapıldı, ancak biz de geç kaldık. Bu geç kalışın bedelini de maalesef ödedik." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 35. İl Müftüleri Toplantısı'na katıldı. İl müftülerine hitap eden Erdoğan, FETÖ ile mücadelede önemli mesajlar verdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

ÖZELEŞTİRİMİZİ AÇIK YÜREKLİLİKLE YAPABİLMELİYİZ
-15 Temmuz ihaneti ve FETÖ ihaneti konusundaki özeleştirimizi açık yüreklilikle yapabilmeliyiz.
-FETÖ sebep değil arizi bir sistemin ürettiği sonuçtur. FETÖ, milleti ile kavgalı, vatandaşına tepeden bakan, kendi insanını ötekileştiren çarpık sistemin neden olduğu bir hastalıktır.

-Bunun devlet ve toplumua nüfuz etme olayı ise yeni değil eskidir. FETÖ, 1970'lerin ortalarında bünyeye girmiş, 40 yıl boyunca da o bünyede sinsi şekilde büyümüş, palazlanmış, vücudun farklı organlarına bulaşmış habis bir urdur.

EN GÜÇLÜ DESTEĞİ 12 EYLÜL VE 28 ŞUBAT DÖNEMİNDE ALDI
-Örgüt, 40 yıllık serencamı içerisinde en güçlü desteği 80 darbesiyle, 28 Şubat müdahalesinin faillerinden görmüştür.
-28 Şubat döneminde imam hatip okullarının kapısına kilit vurulması FETÖ'ye arayıp da bulamadığı fırsatları verdi. Bu zat kendisinin peşine takılanlara hiçbir zaman imam hatipleri tavsiye etmiş midir? Asla imam hatiplere gitmelerini istememiştir, çünkü hesap başkaydı.

GEÇ KALDIK, BEDELİNİ ÖDEDİK
- FETÖ ile gerçek anlamda mücadele sadece bizim dönemimizde yapılmıştır. Ama şunu da söyleyeyim, biz de geç kaldık. Bu geç kalışın bedelini de maalesef ödedik.

TEHLİKEYİ ATLATMADIK
-FETÖ ile gerçek anlamda mücadele sadece bizim dönemimizde yapılmıştır ama şunu söyleyim biz de geç kaldık. Bu geç kalışın bedelini de ödedik. 7 Şubat MİT kriziyle hayata geçen önlemler FETÖ'nün bünyede yayılmasına engel olmuştur. Dershanelerin kapatılmasına karşı cevabı 17-25 Aralık operasyonu ile vermiştir.

-Şayet 17-25 Aralık girişimi sonrası anamuhalefetin engellemelerine rağmen yürüttüğümüz mücadele olmasaydı, emin olun 15 Temmuz'un sonuçları çok daha farklı olurdu. Tüm çabalarımıza rağmen tehlikenin atlatıldığını söyleyemeyiz.

-251 insanımızın şehit olması bu şahısların gözlerindeki gaflet perdesini kaldırmaya yetmedi.
-Suriye ve Irak'taki operasyonlarla DEAŞ ve PKK mensubu 7 bin 500 teröristi etkisiz hale getirdik.

MEYDAN SOYTARILARA KALIYOR
-Bizim hocalarımız inisiyatif almadığı zaman, meydan FETÖ elebaşı gibi şarlatanlara, hurafeci cahillere, televizyonlarda sazlı danslı program yapan soytarılara kalıyor.

-Din ile diyanet ile hatta ve hatta milletimizin asgari ahlak standartlarıyla bağlantısı olmayan şahıslar ortalıkta İslam adına ahkam kesiyor. Arayış içindeki insanlarımızı da kurdukları bu tezgaha düşürebiliyorlar.

TÜRKİYE İSYAM DÜNYASINA ÖNCÜLÜK YAPABİLECEK TEK ÜLKE
-Tarihi birikimi, coğrafi konumu ve farklı inançları asırlardır barış içinde yaşatan kültürel zenginlikleriyle Türkiye, tüm İslam dünyasına öncülük yapabilecek tek ülkedir."

-CAMİLERİMİZ SÜREKLİ AÇIK OLMALI
Camilerimizi salt namaz kılıp sonra herkesin dağıldığı, cami kapılarının da kilitlendiği mekanlar haline getirmemeliyiz. Bu, Beytullah'ın şubeleri olan bu mübarek çatılara yapılabilecek en büyük haksızlık olur. Onun için camilerimiz sürekli açık olmalı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yılmaz Özdil: Abdülhamid Atatürk'e dua etti!
Ağrı'da mayın patladı: 1 asker yaralı
Trump'tan flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması! Hemen gönderiyorum...
Suudi heyet emniyete geldi! Konsoloslukta inceleme yapılacak
Almanya'da rehine krizi! Polis operasyon başlattı
Nevra Serezli çocukları kaç tane Nevra Serezli yaşı kaç?
Yorumlar 39 yorum