BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  GÜNCEL

Yılmaz Özdil: Abdülhamid Atatürk'e dua etti!

Yılmaz Özdil, Halk TV'de katıldığı programda Abdülhamid Han'ın hatıra defterini paylaştı ve Abdülhamid Han'ın Atatürk için dua ettiğini söyledi.

Abone ol

Abdülhamid Han'ın hatıra defterinde, Atatürk hakkında, "Allah devletine hizmet edenlerden razı olsun. Muvaffakiyeti için dua ettim." ifadeleri yer alıyor. Yılmaz Özdil "Çanakkale Zaferi'nin ardından Abdülhamid kendi hatıra defterine şunları yazıyor." diyerek hatıra defterinden şu ifadeleri paylaştı: 'Düşman tasını tarağını toplayıp askerlerinin yarısını denize, yarısını gemilerine dökerek çekip gitti.

Bu büyük zaferi Mustafa Kemal adında bir Meralay kazanmış. Allah devletine hizmet edenlerden razı olsun. Oğlum Abid Efendi, bu Mustafa Kemal Efendi'yle tanıştığını söyledi. Beylerbeyi'inde görevli Yüzbaşı Salih Bozok'un arkadaşıymış. Ara sıra arkadaşına yemeğe geliyormuş. Abid Efendi ile bu münasebetle dost olmuşlar hatta Mustafa Kemal kendisine 2 ceylan yavrusu hediye etmiş. Bundan çok memnun oldum. Devlete yüzünü ağartmış bir Paşa'nın oğlum Abid Efendi'ye yakınlık göstermesi bir şahsiyeti olduğunu anlatıyor.'

MUVAFFAKİYETİ İÇİN DUA ETTİM: Yani adam diyor ki; Ben padişahlıktan düşmüşüm, ama adamın bize gösterdiği saygıya bak, insani ilişki saygısına bak.Çanakkale'de İngiltere, Fransa gibi iki büyük devletin ordusunu ve donanmasını durdurdu muvaffakıyeti için dua ettim."

ÖNCEKİ HABERLER
Ağrı'da mayın patladı: 1 asker yaralı
Trump'tan flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması! Hemen gönderiyorum...
Suudi heyet emniyete geldi! Konsoloslukta inceleme yapılacak
Almanya'da rehine krizi! Polis operasyon başlattı
S-700 tehdidi! Dünyanın hava sahasını kapatırız tek uçak kalkamaz!
DGS geç başvuru ücreti kaç para ÖSYM başvuru ekranı
Yorumlar 24 yorum