BIST 1.431
DOLAR 8,62
EURO 10,36
ALTIN 504,49
HABER /  EKONOMİ

EPDK'dan yeni adım! Elektrik faturalarında dikkat çeken değişiklik

EPDK, 2021 yılı için mesken tüketici grubuna yönelik yıllık 50 milyon kilovatsaat, diğer tüketici gruplarına yönelik yıllık 7 milyon kilovatsaat olarak belirlendi. Enerji aşımında ulusal tarifeden ücret değerlendirmesi yapılacak.

Abone ol

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrikte 'son kaynak tüketici grupları'nı belirleyen tüketim miktarını güncelledi. 2021 yılı için mesken tüketici grubuna yönelik yıllık 50 milyon kilovatsaat, diğer tüketici gruplarına yönelik yıllık 7 milyon kilovatsaat olarak belirlendi.

Buna göre, "Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ"in ilgili maddesinde yer alan ve son kaynak tüketici gruplarını belirleyen tüketim miktarı 2021 yılı için mesken tüketici grubuna yönelik yıllık 50 milyon kilovatsaat, diğer tüketici gruplarına yönelik yıllık 7 milyon kilovatsaat olarak uygulanacak.

EPDK, aynı tebliğ kapsamında belirlenen enerji tedarik maliyeti dışındaki diğer tüm maliyetler ile makul kar dikkate alınarak belirlenen katsayıyı (KBK) 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1,0938 olarak revize etti.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi nedir?

Basit bir anlatımla yıllık tüketiminiz EPDK tarafından belirlenen limitin üzerinde olması durumunda belirlenen tarih itibari ile tarifeniz sanayi ya da ticarethane olsa da ulusal tarifeden fiyatlandırılmayacağınız anlamına geliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Sakarya'da yaylada gezerken buldu! Böylesi ilk defa gördü
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Laodikya Antik Kenti'ni ziyaret etti
Hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın eşi cepheye gidiyor
Altının gram fiyatı 498 lira ile rekor tazeledi! Tüm zamanların en yüksek seviyesi
Şanlıurfa'da 8 uzun namlulu silah ele geçirildi
Bakan Albayrak, Citigroup toplantısında küresel şirketlere hitap edecek
Kobani soruşturmasında 8 gözaltı kararı! Şüphelilerden 3'ü yakalandı
Milli ara Beşiktaş'a iyi geldi derin bir nefes aldı
Bu belirtiler varsa çocuğunuzda 'Disleksi' olabilir
Yorumlar 2 yorum