BIST 1.212
DOLAR 7,87
EURO 9,32
ALTIN 481,76
HABER /  GÜNCEL

Enes Kanter'i evlatlıktan reddeden babası Mehmet Kanter meğer...

FETÖ'cü Enes Kanter ile babası Mehmet Kanter arasındaki evlatlıktan red oyunu bylock ifşası ile bozuldu. Enes Kanter'in babası hakkındaki iddianameyi duyunca twitter hesabından Türkiye aleyhine kara propagandaya başladı.

Abone ol

Fethullah Gülen ve örgütünün ne kadar tehlikeli olduklarını ortaya koyan en dikkat çeken vaka Kanter ailesi oldu. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Kanter hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, Enes Kanter'in babası olan Mehmet Kanter'in 127 FETÖ şüphelisi ile irtibat kurduğu, bunlardan da 57'sinin ByLock kullanıcısı olduğunun tespit edildiği belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ : Soruşturma sonucunda baba Mehmet Kanter hakkında, "terör örgütüne üye olmak," suçunda 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

ENES KANTER'DEN ÇİRKİN PROPAGANDA : Enes Kanter babası hakkındaki iddianameyi duyunca 'ret' oyununu bir kenara bırakıp kara propagandaya başladı. Twitter başta olmak üzere sosyal medya hesaplarından NBA'deki konumunu kullanarak Türkiye ve Erdoğan hakkında çirkin sözler söyledi.

İngilizce video çeken Enes Kanter, Cumhurbaşkanı için 'diktatör' diyerek 'savaşmaya devam edeceğiz' dedi. Enes Kanter babası hakkındaki iddianamenin kabul edilmesiyle ilgili de saptırma yaparak olayı yabancı basına 'Babam 15 yıl hapis cezası aldı' diyerek sundu.

EVLATLIKTAN RET OYUNU : Mehmet Kanter, 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişiminden sonra başlayan soruşturmaları görünce Enes Kanter'i evlatlıktan reddetmişti. Enes Kanter de sosyal medya üzerinden babasının soyadını değiştirip Gülen soyadını alacağını duyurmuştu. Bütün bunların birer oyun olduğu ve Enes Kanter'in babasının da gerçekte sıkı FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı.

ÖNCEKİ HABERLER
24 Haziran seçim anketleri SONAR son anket sonucunda 2 partiye şok!
Dolar 4,76'yı geçince Mehmet Şimşek'ten açıklama geldi
Bakan Abdulhamit Gül açıkladı! İşte kanunlaşacak ilk yasa
LGS sonuçları ne zaman açıklanır 2018 LGS tercih başlama tarihi
Seçimde kaç Suriyeli oy kullanacak sayı kesinleşti
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri gelebilir! 65 yaş üstü yasağı da gündemde
Yorumlar 9 yorum